 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stuven40 Нов потребител

Регистриран на: 11 Апр 2011 Мнения: 4 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Апр 16, 2011 12:30 Заглавие: TV Nokia 6361VT DIGIVISION Проблем във високата част |
|
|
Здравейте! Захранването е изпълнено с TEA2164.Шасито е изпълнено с тези интеграли-TDA8372A,TDA3654,TDA2822M,HCF4053BE,TDA4650,TDA4660,TDA4565,
TDA3505,APU2471,ADC2311,SDA3526-2,SAA 1283A,SAA5231, CXK5864BP,SAA5243P,TDA1521. Проблемът е,че когато тв-то дойде при мен,беше с окъсен транзистор на ТХО(BU508D) и когато се включи телевизора,задейства се защитата и всички напрежения са 0V.Когато транзистора е отпоен всички напрежения са в нормата.
Смених BU508D и веднага изгоря.Смених Тхо-то и пак същата работа.След това смених всички електролити в захранването и във високата част.Ефект нямаше никакъв.Всички други високоволтови кондензатори са проверени.Отклонителната с-ма е здрава.И вече се върнах отново на ТХО.Възможно ли е да е от новото Тхо(FBT HR6284),което е китайско и струва 10лв?
Моля Ви се,помагайте.Благодаря Ви предварително. Поздрави!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Апр 16, 2011 12:46 Заглавие: |
|
|
Продължавай със смяната наред-и така до победата.Смени направо шасито-ако не се оправи,смени и кутията. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Съб Апр 16, 2011 13:01 Заглавие: |
|
|
| Остава да се провери честотата на импулсите за хоризонтално отклонение с осцилоскоп, или да се смени кварца на задаващия генератор. Въобще измерване формата и честотата на импулсите за управление на BU-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stuven40 Нов потребител

Регистриран на: 11 Апр 2011 Мнения: 4 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Апр 16, 2011 13:20 Заглавие: |
|
|
| Импулсите се получават от намотка в импулсния траф на захранването.Честотата е около 17KHz. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|