| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Вто Юни 07, 2005 18:41 Заглавие: SHARP 70 DS-03S |
|
|
Здравейте колеги. Докараха ми от Германия един голям SHARP модел
70 DS-03S с диагонал на кинескопа 66 см.
За съжаление обаче му е гръмнало захранването и са подменяни елементи. Направих го да работи на празен ход. Щом го натоваря малко и пада веднага.
Основните елементи в това захранване са два NPN транзистора и един краен - полеви.
За краен някой немски колега е сложил K2605 а за резистор между Гейта и Сорса беше сложил 15 ома. Всъщност той само това беше сменил. Сега работи, но без резистор между Гейта и Сорса. Това ме наведе на мисълта, че това не е подходящия краен транзистор.
Шасито е: F7215BMN4 A
Моля ви ако някой е запознат със схемата на захравнавето на това шаси да ми каже какъв полеви краен транзистор е оригиналния и каква стойност има резистора между Гейта и Сорса.
Предварително благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Юни 07, 2005 18:59 Заглавие: |
|
|
Това захранване е любимо на доста.За полевия слагаш каквото имаш.За нискоомния към маса не го мери а го смени 0.5 ом.Ако са гърмяли маломощните тр. се огледай за едно smd 270 ом. което прекъсва.Успех На А66 голям ли му викаш, то тези са и леки  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Юни 07, 2005 20:26 Заглавие: |
|
|
Благодаря ви за инфото. наистина бяха гръмнали и маломощните тр.
и беше изгоряло едно SMD само че аз сложих 200 ома вместо 270.
Може би в това е проблема?
За резистора явно не ме разбрахте. Той се намира между двете крачета на крайния транзистор ( между Гейта и сорса) и когато го откача този дето са сложили - 15 ома работи, но при натоварване спира. Когато го закача захранването не тръгва.
Утре ще го пробвам пак с 270 ома. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Юни 07, 2005 20:40 Заглавие: |
|
|
Резистора гейт -сорс е 22Ком  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Юни 07, 2005 20:54 Заглавие: |
|
|
| R 720-22k. Писах за R706 който е 0,47 ом. R707 е 220ом. но и с 200 ще си работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 9:22 Заглавие: |
|
|
| Между гейта и сорса има ценер диод на 15 В |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 17:09 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | | Между гейта и сорса има ценер диод на 15 В |
Ей това се оказа ключа за бараката. На платката беше нарисуван обикновен диод и аз даже не го погледнах какво пише на него. Смених го с обикновен високоволтов.
Сега всичко проработи.
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|