Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Прецака ми се Touch screen за Gigabyte GSmart S1205
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
v_popovabg
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 31 Авг 2011
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 10:40    Заглавие: Прецака ми се Touch screen за Gigabyte GSmart S1205 Отговорете с цитат

Здравейте, след падане на телефона ми се счупи тъч скрийна, предполагам, че дисплея е здрав, защото си дисплейва всичко нормално. Някой знае ли дали и къде могат да ми сменят само тъч скрийна и дали продават някъде? Във фирмата, от която е купен телефона ми искат 144 лв. за смяна (дисплей+тъч скрийн)... Mad

Ще бъда много благодарна на отговор Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 11:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Единствения оторизиран сервиз на тези телефони е Вали Компютърс. За да искат тази цена вероятно тъча върви заедно с дисплея (залепени са). + това единствения ти вариант да си намериш е Китай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
grafic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 26 Авг 2006
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Руснаците си продават дисплеи (дисплей + тъч) http://ezzi.ru/product/71403/ , но не знам дали в България продават, ако някой друг знае да казва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
v_popovabg
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 31 Авг 2011
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Телефонът е купен точно от Вали компютърс и даже е още в началото на гаранцията, но на мен тази цена ми се струва доста висока, при положение, че имам нужда само от нов тъч. Друг е въпроса дали фабрично дисплея не е залепен с тъча и да вървят винаги само заедно, за това реших да се поинтересувам. Пък и от друга страна ми е добре позната българската логика - защо да не пробутаме дисплей + тъч задължително, като ще вземем повече пари... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 12:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Пък и от друга страна ми е добре позната българската логика - защо да не пробутаме дисплей + тъч задължително, като ще вземем повече пари...


Дисплея е залепен с тъча ФАБРИЧНО.

Цената е нормална за ремонт + дисплей + тъча. Все пак това не е да си смениш лампата вкъщи.
Давам пример ... HTC DESIRE HD тъча му струва 80лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
v_popovabg
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 31 Авг 2011
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, явно си доста добре запознат Smile Можеш ли тогава да ми кажеш модела на дисплея и тъча, код на производител или от къде може да се купи (след като си убеден, че е фабрично залепване, значи може би знаеш поне модела) . Ясно ми е как се сменя лампа, дори и крушка в къщи и правя разлика със смяна на дисплей, знам и 2, и 200 Smile Но това не пречи да се усъмня или най-малко да потърся повече конкретна информация и тогава да си платя за ремонт, за да си запазя гаранцията
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не няма да споделя тази информация, защото тя е конфиденциална и е само за сервизите.
Единствения вариант за да продължи гаранцията е смяна при тях. Всичко друго нарушава гаранционните споразумения.
Мисля, че темата е приключена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
v_popovabg
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 31 Авг 2011
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 15:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy
Изборът за нарушаване или не на гаранционните условия е на клиента, с или без твоята 'конфиденциална' информация... А пък и просто да пускаш разни твърдения, без достоверен източник, звучи несериозно Very Happy За мен темата не е приключена, мнението ти за мен е кухо и го игнорирам.
Нищо няма да се промени, ако дадеш модела на дисплея; след като не казваш нищо конкретно, за мен умишлено подвеждаш хората (да не би да имаш ти сервиз или да си свързан с Вали комп.).
Аз ако преценя пак ще се обърна към сервиза за ремонт или ще си го отворя без значение, че ще изгубя гаранцията. Въпросът беше съвсем другаде...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ba4oKiRo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Май 2007
Мнения: 112
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 19:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Surprised ''или ще си го отворя без значение, че ще изгубя гаранцията.'' Shocked
Лелее.. на някои хора им е крив света, защо ако нечие мнение или съвет не ни изнася ,решаваме , че е подвеждащо? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

В конкретният случай тъч-а е неразривна част от дисплея.Нямаш право да изискваш от някой да ти говори с парт номера за някакъв неизвестен китаец,това е работа на този,който се е заел с ремонта и е разглобил у-вото.Тоест ти самата.Ще се убедиш сама,по трудния начин,че нито ще можеш да поръчаш дисплея,нито ще можеш да го смениш.
П.С.Днес ми минаха през сервиза 2 бр. бели птици,взели нещата в ръце,много разбиращи и компетентни,ужасно нахални,и двете се бяха набълбукали като за световно.От тъпотия го правите,да знаеш.
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov