| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 9:54 Заглавие: Panasonic TC21S80RQ |
|
|
Здравейте колеги и честит празник.ТВ е на майка ми и днес като и отида на гости искам да направя малко корекции по размера на ТВ защото преди две години му смених кинескопа с бобината и от тогава е малко разпънат .Нямам оригинално ДУ но с едно конел (не се сещам номера) го управлявам напълно .ТВ е производсто 2003 г .С минус волуме на панела и оф таймер мисля че беше , влизам в сервизен режим но абсолютно нищо не мога да корегирам.Ходя по менюто нагоре надолу и само това.Някой знае ли нещо по въпроса.Вземал съм и всякъкви други оригинални ДУ но резултат е същия .Извинявам се че информацията която подавам е доста бедна , дано някой да е разбрал за какво става въпрос. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 10:10 Заглавие: |
|
|
Извинявам се за непълния отговор,но на домашния си компютър имам само това,ако намеря нещо допълнително ще го изпратя,шасито според мен е MX-5Z
PANASONIC TC-20S2, TX-20S2T, TC-21Z2A CHASSIS MX-5A
Модели обладают возможностью работы в гостиничном режиме.
Для его включения устанавливают
уровень громкости телевизора на 15 DAC, а Timer Setting - на 30 мин
, после чего одновременно
нажимают на кнопку CHANNEL UP на передней панели телевизора и кнопку
RECALL на пульте ДУ.
Вход в сервисное меню:
установить таймер телевизора на 30 мин, нулевой уровень громкости
и одновременно нажать на
кнопки RECALL и VOLUME DOWN на пульте ДУ. Требуемый параметр
выбирается кнопками 1-5.
Значение изменяется кнопками VOLUME DOWN и UP. Для выхода из
режима - дважды нажать на
пульте ДУ кнопку NORMAL.
Регулировки баланса белого:
Установите таймер телевизора на 30 мин, а затем одновременно
нажмите на кнопки RECALL и
VOLUME DOWN на пульте ДУ. Для выбора регулировки используют
кнопку CHK 5. Параметры
изменяют кнопками VOLUME UP и DOWN. Выход из режима - нажать
на пульте ДУ дважды кнопку
NORMAL или OFF/ON. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 15:54 Заглавие: |
|
|
Наистина шасито е MX-5Z и това което си написал Дима трябва да е вярно ,но явно ще ми трябва оригинален пулт защото Конел и китаиските които се продават за оригинални не излъчват при натиснати два бутона на ДУ.Ако колегата RC знае коя команда от Конел за това шаси съвпада с натиснати RECALL и VOLUME DOWN моля да сподели ,ако няма тази команда ще търся оригинален пулт. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 16:14 Заглавие: |
|
|
Немога да бъда категоричен, но според мен има известни неточности в цитата. Доколкото съм срещал при тази марка когато има комбинация от два бутона, то един е от пулта (Recall) и един от локалния панел на телевизора.
В FRC1083 няма възможност за два едновременно натиснати бутона.
Пробвах току що и с два оригинални пулта на Panasonic и не видях подобна възможност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 17:12 Заглавие: |
|
|
И на мен ми е много интересно ,не мога да вляза в сервиз и това е .Единственото което изпълнява ТВ е волуме - и таймер оф влиза в режим селф чек и това е не мога да направя нищо друго . _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 17:21 Заглавие: |
|
|
Сега намерих това струва ми се по реалистично.На FRC1083 кой бутон би трябвало да е RECALL.
TC-14D2 TC-25GF10R
TX-33GF15P TC-20S2
TX-20S2T TC-21Z2A. Установите значение громкости на телевизоре равным VOL= 0, а также установить режим таймера равным 30 MIN. Далее одновременно нажмите кнопку CHANNEL UP на телевизоре и кнопку RECALL на пульте. Дважды нажать (NORMAL) на ДУ. шаси MX-5
MX-5A _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 17:44 Заглавие: |
|
|
| Екранче с "+" в горния десен ъгъл. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|