Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Има ли някой с Nokia C5-00 за една консултация

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2011 14:30    Заглавие: Има ли някой с Nokia C5-00 за една консултация Отговорете с цитат

Има ли някой, който ползва Nokia C5-00 за една консултация?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 15, 2011 12:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Питай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Съб Окт 15, 2011 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът ми е свързан с навигацията - Ovi Maps. Като се движа с колата ме показва на картата с около 50-70 метра по-назад от действителното ми местоположение (обновява се около 2 пъти в секунда) и като спра отметката на картата се движи още около 2-3 секунди и застава точно на мястото, където съм спрял. При вас така ли е, или само при моя телефон е това забавяне в движението на отметката по картата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Окт 16, 2011 23:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Телефона е на брат ми. По принцип се движи из малък град и на овито даже го няма на картата. Хакнал съм телефона и съм му инсталирал Sygic. Показва точното местоположение и скорост. Гласовата навигация също навреме казва кога да завиеш. Това ови заема 1 гигабайт от картата и за нищо не може да се използва според мен. Поне не и за в България. Sygic използвам на моята Е51. Но мога само да гледам картите за съжаление. На С5 зарежда малко по-бавно от моя, но не знам дали е от версията на програмата или просто С5 е по-слаба като хардуер. Има и други програми за навигация но не съм имал време да ги изпробвам. Но общо взето докато не се хакне нокията няма много общо със смартфон при нашите условия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Пон Окт 17, 2011 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Колкото и малък град да е, не може да го няма на картата. Има села с по 50 къщи на картата, че даже и улиците им са дадени (без имена). Вероятно трябва да си обнови картите. Овито заема цял гигабайт на мемори картата, понеже картите, които ползва са записани там. По подразбиране има картата на България, всички съседни страни и Русия. Иначе при мен гласовите инструкции се обаждат на време, само дето отметката при движение малко изостава. Но горе-долу върши работа. То и самия телефон ми се струва малко бавен за параметрите, които му рекламират. Става въпрос за по-новата версия на C5-00, тази с 5 мегапикселовата камера.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 18, 2011 6:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Неговия е с 3.2 МP камера. И на мен ми се стори малко бавен. Въпреки, че е с по-бърз процесор и повече рам от моя. За картите трябва да проверя дали можеха да се ъпдейтват чрез компютър. Аз се отказах от Нокия/Ови мапс отдавна. Може да провериш из настройките дали няма някоя опция за настройка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov