Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложения за форума
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 12:09    Заглавие: Предложения за форума Отговорете с цитат

Здрасти,
Имам няколко предложения към модераторите в форума, предполагам и вие имате решения на някои належащи от години въпроси.

1. Може ли да добавите бутон с който да се докладват мнения, за съдържание на ругатни, обиди и други глупости.
Примерно да се намира до бутона QUOTE

2. Говорихме си с tropper онзи ден и той предложи, че е добре да се направи един раздел за начинаещите потребители.
Там по мое виждане е добре да се отсеят като важни теми, които всеки месец ги разискваме, като релета за време, захранване на усилватели и др.

3. Мисля, че трябва потребители с по-малко от 100 мнения да не могат да пишат в купува-продава!
Едно заради сигурността на членовете тук и друго, че много пъти не се вясват повече.

Това е за сега,
поздрави!
_________________
http://www.zahranvane.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 12:45    Заглавие: Отговорете с цитат

За подобен тип тема във форума има специален раздел и темата ще бъде преместена там.



1. Въпроса/предложението не е към модераторите, а към админа на форума. Не е нито във възможностите, нито в правомощията на модераторите.

2. Колко според теб участници (особенно нови ) мислиш, че ще си направят труда да потърсят и да прочетат преди да зададат поредния въпрос който вече е предъвкван до втръсване? Според мен са единици. Далеч по-лесно се оказва, че вместо да си направиш труда да потърсиш и прочетеш - направо да зададеш въпрос, при това като правило не в подходящия раздел. И след това, като не си намери темата там където е пусната се започват едни - мани, мани ...
Далеч по-добре е (според мен) вместо старите и редовни участници с огромно настървение да започват да пишат за неща които вече са обсъждани или да си "замълчат", а ако толкова ги сърбят пръстите - да дадат линк към съществуваща тема. И на това да се приключи преди да се появи някакъв смислен нов въпрос от който да става ясно, че е четено и не е намерен отговора.

3. Напълно съм съгласен. Дори бих предложил и по-строги рестрикции. Смисъла на този раздел беше съвсем друг. Сега се е превърнал в безплатна възможност за организиране на собстен битак.
Места за безплатни обяви - бол.
_________________
RemoteControls
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за грешния раздел.
Да си призная за толкова време не съм посещавал раздела в който ми е сега темата, Laughing , вероятно се повтаря.
_________________
http://www.zahranvane.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Разделът "купува-продава" наистина е редно да се попромени.

Има колеги,които са "доверени" и няма проблем да се купи от тях нещо на сляпо.То е такова,каквото са го описали.
Има и такива,които си развиват дребна онлайн търговия,продават редовно,за тях репутацията също е важна и внимават.
Участниците с малък брой мнения в този раздел са направо опасни за останалите.
Ако се въведе ограничение спрямо броят на постовете,логично ще отпаднат и камарите боклуци,които всекидневно се предлагат,обикновено са и никому ненужни.
Имам конкретно предложение към администраторите на форума:да се въведат и платени обяви,при които срещу някаква разумна месечна такса темата да се стиква,за да не пропада.Това,мисля, ще е от полза за търговците,които продават редовно и имат интерес да се вижда първо тяхната тема.Ще отпадне постоянното "ъпване".Полза ще имат и собствениците на сайта.
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4915

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

3. Всяка дърта кокошка някога е била пиле
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама яйцата от пиле и кокошка имат различен вкус Laughing
_________________
http://www.zahranvane.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 15:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо,в "купува-продава",пиленцата много лошо кълват.
За останалите раздели личното ми мнение е,че не е редно да се налагат ограничения.
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4915

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 15:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой не ти налага да купуваш... даже е интересно да има разнообразие със всякаквите вехтории и чарколяци. Има си правила и там, само да се спазват и всичко е ок Wink И като гледам там, в голямата си част продавачите са с отдавнашни регистрации, независимо от броя постове
TIReX написа:
Ама яйцата ...Laughing

Същото като "За Младост 1 да ползваш NET1" ... и какво от това?!
RC, Не съм си и помислял за ... "ризи", ... и т.н. Wink


Последната промяна е направена от emoome на Пет Мар 23, 2012 17:32; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome написа:
Никой не ти налага да купуваш... даже е интересно да има разнообразие със всякаквите вехтории и чарколяци....

Хич даже не ми е интересно да се предлагат:
- ризи (малко употребявани)
- часовници със "супер дизайн"
- домашна посуда от всякакъв род и характер
мога да продължа с изброяването на всякакви абсурди.

Също така не виждам особенна полза за участниците във форума от това, че раздела е превърнат в собствена лавка от няколко участника за предлагане на техника втора употреба.
Да ви прави впечатление, че 99% от подобни обяви са "ПРОДАВАМ", а не "ТЪРСЯ".
Има достатъчно други специализирани форуми и сайтове за подобни цели където и успеха с продажбите би бил по-голям, най-малкото защото са с подобна насока.
Определено не ми е приятно понякога цялата първа страница да е запълнена с подобни последователно избълвани "предложения" от едни и същи хора.
Отгоре на всичко и упорито да ми се "навират в очите" повдигайки ги постоянно без да има никакъв проявен интерес към предлагането.
Ако не трием подобни междинни постове, ще има теми на по няколко страници само с вариации на "up", "нагоре" и все от този сорт съобщения.
_________________
RemoteControls
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2012 16:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо,явно не пазаруваш често,не знаеш колко отрепки използват анонимността в интернет,за да излъжат някой.Без последствия.
Стана практика на местата,където се извършва онлайн търговия,да има рейтинг.Малко или много пази.Не се прави по прищявка.
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov