Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помощ,-ТХО,за TV Mivar

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004
Мнения: 333
Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Вто Апр 06, 2004 9:53    Заглавие: Помощ,-ТХО,за TV Mivar Отговорете с цитат

телевизора е стар"колкото слънцето",няма лепенки и инициализации(отдавна някой ги е унищожил)!
Mivar,Milano.....на шасито има номерация TV3536
TХО е с огромна дупка,лепенката е изтрита! На каскадата пише 90326/29
Знае ли някой от колегите,какъв заместител има това ТХО?..без значение дали е на HR или някой "китаец"
Предварително благодаря!!!
_________________
Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Вто Апр 06, 2004 22:59    Заглавие: Помощ,-ТХО,за TV MIVAR Отговорете с цитат

Опиши по-подробно елементите на шасито-малко,тясно,с грозен тюнер в лявата част,управление-тип чекмедже-в средата на лицевия панел,колко инча е кинескопа?Имам няколко подобни тха от Мивар,но не знам,кое е за теб.Ако можеш,проследи веригите на тхо -то-кой извод какво захранва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004
Мнения: 333
Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2004 9:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Веско и благодаря за отговора! Значи шасито е същото което ти описваш,тясно продълговато,стои на две шини с пантички!Тунера е "грозен в ляво" и на него има натпис дата производство и CATV,...някой от използванире схеми, TDA3562 TDA8170 SAA5231 SAA5241..управлението(тестатурата) е отпред в стедата излиза на ченкмедже! Захранващия блок е отделен,отпред под кинескопа! Кинескопа е 21'inc. Videocolor......На шасито,страна солдер,под ТХО ,от ляво на дясно(по часовника) са 12 крака(спойкиТХО) и има надписи инициализация!
1. свободен.
2.-200V.
3.+23V.
4.-140V.
5.Cor.
6.cor.
7.+55v.
8.+3~15V.
9.145V.
10.cor.
11.GND.
12.1200v. От транзистора!
Това е,ако трябва още,ще допиша!...Пак благодаря Поздрави!
_________________
Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2004 22:12    Заглавие: Помощ,-ТХО,за TV MIVAR Отговорете с цитат

Колега, засега открих само блока-импулсно захранване.Старо,но не лошо изпълнение. Убеден съм,че и тхо-то ще намеря,но засега съм в процес на издирване.Все още не намерих записките за този модел.Почти за всеки уникат си правя подробни записки,исъм сигурен ,че ще открия инфо за модела и самото тхо.Имай търпение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004
Мнения: 333
Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2004 11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Веско,колега благодаря,Ще чакам,няма "дерт" то и тази "барака" не е спешна! Клиента ще е радостен ако изобщо стане,защото са го връщали от наколко сервиза!...Благодаря за отзивчивоста,чакам кротко! Very Happy Very Happy
_________________
Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2004 4:17    Заглавие: Помощ,-ТХО,за TV MIVAR Отговорете с цитат

Колега Rockton,напредвам малко с тхо-то.Имам два варианта:за 51см.кинескоп-90градуса-тхо=4700384=HR6270-КИНЕСКОП-Videocolor
ЗА 51см.-110градуса тхо=47003484=HR6257-кинескоп:нокиаA51EAF00X01.
Остава да изровя и самото тхо,но все още ми е трудно,защото в сервиза ми е хаос,като в дамска чанта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov