Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Nokia 6303 не работи 7-мицата.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2012 15:42    Заглавие: Nokia 6303 не работи 7-мицата. Отговорете с цитат

Телефона има нещастието да падне два пъти в рамките на няколко дни, като вторият път беше от високо. Темата ми в купува-продава (ако някой я е видял) е за него. При първото падане се разтече дисплея в два от ъглите. При второто падане щетите бяха доста по-сериозни. Дисплея тотално сдаде багажа, и моторчето за вибрацията се е отлепило от платката.
Дисплей ми дадоха приятели (благодаря и на колегите, които ми предложиха). Смених го и телефона заработи. Моторчето за вибрацията сам не мога да си го монтирам. Подозирам, че за него трябва инфрачервена станция. С духалката не ми се рискува, а ще го преживея и без вибрации.
Проблема ми е цифрата 7. При разглобена кутийка на телефона 7-мицата работи, макар да трябва да се натисне малко по-силно, но когато монтирам капаците и нещата са дотам със 7-мицата.
Бялата лепенка с пуканките ли да сменям, и от тук ли да я купувам?
пп. Като огледах линкнатия сайт не намерих подклавиатурния филм за Nokia 6303i. Еднакъв ли е с други модели на Nokia, и ако да, моля ви да ми кажете с кой модел.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2012 15:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Съмняваме да е от "пуканките" Smile По-скоро може да е EMI-ESD чипа. Или да се е спукала платката. Виж повече тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 689

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2012 16:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако нещата загрубеят ще го нося на някой колега. Думата колега я използвам в смисъла на сервизен техник, а не че аз много разбирам от телефони. А се замислих за пуканките, защото при натискане с пръст в разглобено състояние включва. Изобщо много напомня на пулта за ДУ на първия модел цветен TV Кристал. Там ДУ беше с една дебела лепенка, в която имаше поне два слоя писти, а над контактните площадки имаше дискчета с фолио, което даваше контакта. И там, когато на някоя цифра се получеше проблем, обикновено в началото се налагаше да се натиска по-силно, а след това лепенката с бутоните просто сдаваше багажа.
_________________
Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 1284
Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2012 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да е от EMI-ESD чипа защото нямаше да работят поне няколко бутона от матрицата.
Огледай под пуканките за окисляване, почисти. Ако не тръгне огледай и за пукната писта на самия бутон.
Вибрацията може да смениш и с духалката Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov