| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 15:48 Заглавие: Дистанционно за TV "PHOENIX" ? |
|
|
Телевизора е 28-инчов, модел CTV-7A71STE/TXT.
Управлява се с дистанционно за Филипс, но не може да се настройва финно, както и да се запаметяват програмите. Доколкото си спомням, тези телевизори запомнят програмите с бутон STORE, който обаче не действа от дистанционно с чип SAA3010.
Колеги, помогнете, ако можете! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 16:07 Заглавие: |
|
|
Ако това е случая, то пробвай с 909 на Пилот или Конел.
И на двата пулта присъства въпросния бутон.
По принцип тази команда съвпада с бутона Hold от телетекста (при стандартен RC5 протокол). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 22:03 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Ако това е случая, то пробвай с 909 на Пилот или Конел.
И на двата пулта присъства въпросния бутон.
По принцип тази команда съвпада с бутона Hold от телетекста (при стандартен RC5 протокол). |
RC, благодаря за отговора. Пробвах с Конел 909, управлява всичко друго, но телевизора не реагира на бутон STORE. Този бутон действа като Hold на телетекста, но не действа като STORE. Явно телевизора иска друга команда за запаметяване. Централния бутон вътре в кръстачката работи нормално, сменя контраст, яркост, наситеност на цвета, баланс на звука, както и ниски и високи. На телевизора също няма бутон за запаметяване, има само +/- програми и +/- звук. Някаква идея? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 7:23 Заглавие: |
|
|
Tokio, ще трябва да ми помогнеш с малко повече инфо.
Някой от бутоните да прави нещо по-различно от обозначеното?
Има ли бутони които изобщо не ги "чува"? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 18:51 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Tokio, ще трябва да ми помогнеш с малко повече инфо.
Някой от бутоните да прави нещо по-различно от обозначеното?
Има ли бутони които изобщо не ги "чува"? |
RC, с дистанционно Конел 909 телевизора не реагира на бутони SYS, P--P, не реагира и на 4-те цветни бутона най-отдолу. Не реагира и на бутон STORE, който иначе действа като HOLD на телетекста.
Останалите бутони работят и телевизора реагира нормално на тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 19:10 Заглавие: |
|
|
Tokio, бутона Prev.page от TXT-а в "нормален" режим прави ли нещо?
Препоръчвам ти да пробваш варианта който даде Филипов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 20:51 Заглавие: |
|
|
| Нещо подобно съм имал и си мисля че става АС1709 Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юли 21, 2005 22:54 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Tokio, бутона Prev.page от TXT-а в "нормален" режим прави ли нещо?
Препоръчвам ти да пробваш варианта който даде Филипов. |
Този бутон в нормален режим при първо натискане показва номера на програмата, при второ натискане показва канала, на който работи телевизора.
Бутон "дисплей" показва първо номера на програмата, после системата на звука и таймера (едновременно), после номера на канала и индикацията на финната настройка, която обаче не мога да регулирам от никъде.
Бутона за фина настройка + не реагира, докато бутона за фина настройка - показва DSC, като със същия бутон това DSC може да се превключва на off, или да не е на off.
Извинявам се за закъснението, но докато пробвах с различни дистанционни, телевизора угасна, та се наложи да го ремонтирам. Сега е готов за нови експерименти  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 7:09 Заглавие: |
|
|
| Tokio, ако последното което си написал се отнася до експерименти с 909, то ти е нужен пулт 817, а за да има и финна трябва да е на Конел (в пилота тези два бутона ги няма). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|