| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
remi Опитен потребител

Регистриран на: 05 Мар 2004 Мнения: 186 Местожителство: ruse
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 10:15 Заглавие: 11ak30a4 захранване |
|
|
| елевизора беше с тоално повредено захранване.изппелени бяха q801, r805, r807, l802, ic800. i.след тяхната подмяна телевизора прояви признаци на живот.появи се стенд бай, но напреженията са 10 пъти по-ниски о нормалните.появи се характерно цъкане в импулсниия тр-р.подмених оптрон и TL431, защото имах един случай от него да се получават проблеми.проверил съм изходите за товар, но няма нещо необичайно.някой имал ли е такъв случай.L802 съм го замостил.той е на smd онтаж и нямам никаква информация за евенуална негова стойност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DICHI Опитен потребител

Регистриран на: 04 Апр 2004 Мнения: 334 Местожителство: VRACA
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 10:45 Заглавие: |
|
|
| Там има още нещица,тиристор,транзистор и т.н |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 11:32 Заглавие: |
|
|
| провери захранването на систем процесора. ако е наред виш командвали on off на захранването |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
remi Опитен потребител

Регистриран на: 05 Мар 2004 Мнения: 186 Местожителство: ruse
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 11:49 Заглавие: |
|
|
| тиристора съм го проверил. q804 също е здрав.не знам защо захранването цъка все едно е претоварено.дали L802 оказва някакво влияние.според мен причината е в обратната връзка.TL431 като го сравних с нов даваше различни стойности на преходите.явно, че е прескочило |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 11:56 Заглавие: |
|
|
| D801 също трябва да го провериш със смяна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|