| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iliev78 Активен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2004 Мнения: 98 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 12:44 Заглавие: TV Hitachi CP2155TA много висок screen |
|
|
Телевизора заработва за момент и гасне, но като намаля G2 до край тв то работи но с много светъл екран и обратния ход се вижда.
Всички напрежения са нормални. Сменял съм само видео усилвателя TDA6103Q. Възможно ли е ТХО то да е дефектирало.
Някой ако има някаква идея ще съм много благодарен да я обсъдим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 12:57 Заглавие: |
|
|
| Ако захранваneто на 6 крак на 6103 е нормално порови и другите елементи около .То този май нямаше диоди на платката |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 12:57 Заглавие: |
|
|
Измервал ли си колко волта е това напрежение, и когато е намалено докрай? _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 13:30 Заглавие: |
|
|
Погледни ако скрина и фокуса са с отделен извод към маса да не би да се е отпоил.Можеш и да сложиш резистор от скрина към маса / около 10 мОм / но това е временно решение на нещата.Ако е виновно THO-то рано или късно ще се наложи да го смениш. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 13:34 Заглавие: |
|
|
| А фокусировката как се държи?Провери в какви граници се променя напр. на 2-а решетка,както препоръча колегата и виж дали е надеждна масата на двойката тримери за SCREEN и FOCUS.Провери и 180-те волта за крайните видео-усилватели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iliev78 Активен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2004 Мнения: 98 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 14:02 Заглавие: |
|
|
Напрежението на втора решетка намалена докраи е 135 волта като започна да увеличавам ток на лъча тв то гасне още при 180-200 волта, а захранващото напрежение на TDA6103Q e 215 волта.
Фокуса се регулира нормално. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k_dimitrovv Активен потребител

Регистриран на: 03 Дек 2004 Мнения: 93 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 14:13 Заглавие: |
|
|
| iliev78 написа: | Напрежението на втора решетка намалена докраи е 135 волта като започна да увеличавам ток на лъча тв то гасне още при 180-200 волта, а захранващото напрежение на TDA6103Q e 215 волта.
Фокуса се регулира нормално. |
Това е много ниска стойност, не е нормално да е така. Измери напреженията на трите катода - ако са в норма (75 до 125V) виж напрежението на първа решетка - норнално би трябвало да е 0 до -20тина волта. Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 14:23 Заглавие: |
|
|
Ако напреженията на катодите и първа решетка са нормални, то кинескопът си е заминал _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 14:29 Заглавие: |
|
|
| Не съм сигурен за този модел но нямаше ли един резистор(0.47 ома ) свързан към "долния" край на намотката за В+ и маса.Този PROT. дава информация на проца за евентуално претоварване по В+ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iliev78 Активен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2004 Мнения: 98 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Пет Юли 22, 2005 14:50 Заглавие: |
|
|
| Напреженията на трите катода на кинескопа наистина не са нормални имам от 7V до 7.3V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|