 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 10:48 Заглавие: ПРОБЛЕМ ЗА СТАРИ ФИЛИПСИ С ДЪРВЕНИ КУТИИ |
|
|
| Имах няколко пъти проблем със старите филипси с дървените кутии с многото платки незнам шаси в момента.Проблема е следния:Като се пуска от дистанционното или от бутона се получава едно леко пукане и някой път тв не се пуска или се пуска но няма картина а само снегинки ,или исписва грешка.Друг път по време на работа прави сйщото пука,получава се искра сякаш има пробила каскада въпреки че няма такава.Правиха какво ли не сменях кондензатори,мерих и намалявах напрегения.На 191-192 волта пукаше повече и по често намалих го на 188-187 по-малко и си мислех че е от това но от време на време пак се повтаряше.Сменявах тхо за момента се оправи и си казах готово но не,връщам го на клиента и след ден 2 същото се повтаря.Гледах за масата на кинескопа има ,но тя е хваната за шелязната ламарина отстрани на кинескопа а не е на масата която е отзад с оплетката около киното.За проба сложих 2 допълнителни маси на шасито и на платката на кинескопа към оплетката и всичко си дойде по местата.Фабрично масата е хваната от ламарината на кабелна обувка но незнам защо след 20 год. става този ефект.Сигурно е от кондензаторите изсъхнали с времето.На захранването и някои други бяха сменени но тв не се оправи.С тези 2 допълнителни маси всичко работи отлично вече цяла година. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|