| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lucky_tv3000 Нов потребител

Регистриран на: 14 Авг 2005 Мнения: 21
|
Пуснато на: Нед Авг 14, 2005 17:00 Заглавие: Пони програматор към Мобилен компютър |
|
|
Имам програматор PonyProg досега нямах проблем с него защото го сварзвах към СОМ порт но немога да го пусна на мобилен компютър тъй като няма такъв порт опитах с преход USB to Serial но не стана, дава ми някаква грешка по време.
Възможно ли е да използвам Принтерския и как?
Как да се справя с проблема ако някой знае моля за помощ?
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 14, 2005 17:13 Заглавие: |
|
|
lucky_tv3000, в настройките на самото Pony
Setup -> InterfaceSetup -> I/O Port Setup -> Parallel |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lucky_tv3000 Нов потребител

Регистриран на: 14 Авг 2005 Мнения: 21
|
Пуснато на: Нед Авг 14, 2005 18:22 Заглавие: |
|
|
Опитвах но не, може би кабела които ползвам не става или трябва драйвер незнам.
Би ми било от помощ схема на свърване на 25 пинов LPT към 9 пинов сериен конектор?
Програматора от типа който предлагаха магазините Пасат със RS232 интеграл ако е от значение! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 14, 2005 18:40 Заглавие: |
|
|
Разгледай сайта на "кончето".
http://www.lancos.com/prog.html
Прецени какво точно ти трябва и ще трябва да си направиш съответния интерфейс.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lucky_tv3000 Нов потребител

Регистриран на: 14 Авг 2005 Мнения: 21
|
Пуснато на: Нед Авг 14, 2005 19:14 Заглавие: |
|
|
Сигурен съм че така ще стане но не си заслужава след като имам готов модул на който има цокли за почти всички видове памети да започна да правя нови.
Ако има начин да конектна това към 25 пинов LPT ще ми свърши работа! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 14, 2005 19:38 Заглавие: |
|
|
lucky_tv3000, правенето на въпросния програматор е елементарно. Разбирам, че след като вече си го купил (в RS вариант!, защо ли е такъв) не ти се ще да си го правиш. Но "минаването" от паралелен към сериен порт не е въпрос само на "кръстосване" на кабели, а и на драйвери (под конкретна OS), които трябва да се "разбират" и със софтуера на самия програматор.
Въпрос на избор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elektronchika Опитен потребител

Регистриран на: 25 Май 2004 Мнения: 676 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Авг 14, 2005 20:17 Заглавие: |
|
|
според хората от Млад Конструктор кръстосването на кабелите става, ама аз не знам
ето как ги дават те че съответстват:
25пин 9пин
2 - 3
3 - 2
4 - 7
5 - 8
6 - 6
7 - 5
8 - 1
20 - 4
22 - 9
само се надявам да не те подведа нещо и ако не стане така да се ядосаш  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Авг 15, 2005 7:42 Заглавие: |
|
|
| elektronchika, това кръстосване дето си го дал е за RS кабел м/у 25 и 9 пинов сериен порт. В темата става дума за паралелен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elektronchika Опитен потребител

Регистриран на: 25 Май 2004 Мнения: 676 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Авг 15, 2005 10:46 Заглавие: |
|
|
сори, ама аз казах че въобще не съм сигурен дали това е по темата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
johnv Нов потребител

Регистриран на: 15 Юли 2005 Мнения: 22 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 16, 2005 8:42 Заглавие: re: |
|
|
| може и да стане, но каква е схемичката на въпросния готов модул за памети? ако я имаш дай да помисля малко и ще ти отговоря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|