| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Joroto Нов потребител

Регистриран на: 14 Мар 2004 Мнения: 37 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Вто Авг 02, 2005 20:08 Заглавие: Watson с шаси 11АК30-минава в standby |
|
|
| Беше му се взривило захранването,смених почти всичко в първичната част и TV-то тръгна нормално,но дефекта които си е имал преди да успее да се взриви(както работи и преминава в standby, после като си го стартираш си тръгва нормално,за неопределено време до следващото гасене)си остана.Установих 4е преминаването в standby става като докосна масата на кабелната при вкарването на буксата в антенниа вход,не е от спойки(както си мислех в началото)ами от потенциала на масата на кабелната(на стаина антена работи без грижи по цели дни).Някой ако има идея ще съм му благодарен ако помогне,оптрон,TL431,съм сменил. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Вто Авг 02, 2005 21:04 Заглавие: |
|
|
Ако масата на кинескопа е запоена за тунера я разкачи и търси
друга маса.При полож.,че не се оправи пробвай с един протектор
(раздел.кондензатори).На Конрад го има по 10лв  _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 0:48 Заглавие: |
|
|
| - А проверена ли е изравнителната RC групата между масите : (R810-4M7 , C816-4n7/4kV) - в захранването . / Не е излишно да се провери и за черезмерна утечка , при изключен R810. Ако има такава, вероятноста от друг взрив е доста реална - обаче с мултецет едва ли ще покаже. Протектора е добро, но остава проблема със SCART-а. / |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Banko62 Нов потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 45 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 10:29 Заглавие: Re: Watson с шаси 11АК30-минава в standby |
|
|
| ]Мнението на колегите сьвпада с моето.(изравнителната група между масите;Няма да навреди проверка на С-то на 5-те волта.Може сьщо да се разделят кабелната и TV-то сьс грьмозащита "ЗЕВС" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joroto Нов потребител

Регистриран на: 14 Мар 2004 Мнения: 37 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 22:29 Заглавие: |
|
|
| благодаря за съветите,R810 i C816 са ок в4ера и днес имах други задачи и не съм го гледал,утре ще доогледам нещата,в краен случаи ще прибегна до защитата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|