| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hhh Гост
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 11:23 Заглавие: FORD2004 SOUND 2000 |
|
|
Радиокасетофонa е с процесор N76008jc017 и памет 6005L PN: 89FB-18K876-BC
Като се включи светва само подсветката на индикацията и работи само касетофона. Прочетох паметта беше записана с "00" пробвах с няколко от прошивките които са дадени за тези фордове но нямаше никакъв ефект!
Искам да попитам тези памети 93LC46 като 8 или 16 битови трябва да се конфигурират?
И има ли някой информация за тези процесори "N76008jc017" или схема на касетофона за да измеря някои напрежения, с какво захранващо напрежение работи процесора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 12:14 Заглавие: Re: FORD2004 SOUND 2000 |
|
|
| hhh написа: | Радиокасетофонa е с процесор N76008jc017 и памет 6005L PN: 89FB-18K876-BC
Като се включи светва само подсветката на индикацията и работи само касетофона. Прочетох паметта беше записана с "00" пробвах с няколко от прошивките които са дадени за тези фордове но нямаше никакъв ефект!
Искам да попитам тези памети 93LC46 като 8 или 16 битови трябва да се конфигурират?
И има ли някой информация за тези процесори "N76008jc017" или схема на касетофона за да измеря някои напрежения, с какво захранващо напрежение работи процесора? |
Съветвам те да поогледаш касетофона за "доработки" по него. Имал съм няколко такива случай - "колеги" да окъсяват два транзистора, за да тръгне само касетофона. Ако има такава доработка, махни я и прочети паметта, първите три поредни цифри са кода в явен вид.
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hhh Нов потребител

Регистриран на: 03 Авг 2005 Мнения: 9 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 12:46 Заглавие: Re:Re: FORD2004 SOUND 2000 |
|
|
Гледах за предишни ремонти но спойките не бяха пипани а що се отнася до паметта както писах по горе я четох с PONY PROG и цялата беше записана с "00".
А на дисплея не излизат нито "---" нито ЕЕ за грешка памет!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 12:47 Заглавие: |
|
|
| 93LC46-16 bitova |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 15:21 Заглавие: |
|
|
Обикновено така се държи когато му е скапан дъмпа, или му липсва някое напрежение _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hhh Нов потребител

Регистриран на: 03 Авг 2005 Мнения: 9 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 15:44 Заглавие: |
|
|
С какво захранващо напрежение работи процесора N76008jc017?
Измервам 4,3V и не знам дали това е нормално.
Дъмповете които намерих са два вида като единия е със swap на клетките каква е разликата за различнни касетофони ли са?
Ако някой знае кой е дъмпа за този касетофон моля да ме насочи
Предварително благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 17:36 Заглавие: |
|
|
| hhh написа: | С какво захранващо напрежение работи процесора N76008jc017?
Измервам 4,3V и не знам дали това е нормално.
Дъмповете които намерих са два вида като единия е със swap на клетките каква е разликата за различнни касетофони ли са?
Ако някой знае кой е дъмпа за този касетофон моля да ме насочи
Предварително благодаря! |
Пращам ти дъмп, но ми се струва, че няма да ти тръгне касетофона докато не захраниш процесора с 5 волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Александър Боцев Нов потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 27 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 9:32 Заглавие: |
|
|
| работи ли ти програматора, сигурен ли си? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
aysun_a Опитен потребител


Регистриран на: 18 Мар 2005 Мнения: 586 Местожителство: кърджали
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 10:12 Заглавие: |
|
|
| Александър Боцев написа: | | работи ли ти програматора, сигурен ли си? |
Когато при четене иэписва нули може и паметта да нее наред
эамени го с 93ц46. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|