| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 8:17 Заглавие: panasonikc TX-W28R4F стои на стенбай. |
|
|
Телевизора дойде с дефектна вертикална схема LA7845.Същата беше гръмнала и липсваше парче от корпуса и. Поставих нова захранването и е нормално 14в. Сега телевизора вдига за десетина секунди високо виждам и отоплението на кинескопа как нагрява и изключва и минава в стенбай.Замервах всичко след ТХОто и не открих нещо нередно.Дали може да е памет Процесора е цифров квадратен SDA5450.Имам му и оригинална схема на телевизора но ... _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 8:33 Заглавие: |
|
|
Подай му принудително отопление и виж като тръгне има ли растер , изобщо какса нещата. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 16:01 Заглавие: |
|
|
Ноел пробвах пак изключва .Слагах руско ТХО и пак изключва .Убедих се че не работи вертикалното Защото като изключи аз пак веднага го включвам и кинескопа светва в линия.С осцилоскопа меря импулсите си идват ноа входа на LА 7845 обаче на изхода е почти нищо.Системата е здрава дава 6.2 ома . Захранването на схемата е точно както го дават. Проверих и диодите и съпротивленията около нея здрави са .Оставам с убеждението че новата ми схема може да е менте защото не пада напреженито с което се захранва. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 16:14 Заглавие: |
|
|
Все ми се върти нещо из главата че с тази 7845 имаше някакъв проблем.тя трябва да има два входа / не съм гледал схемата / на единия има постояннотоково ниво от порядъка на 1-2 в а на другия подават импулсите.Ако това ниво не е толкова картината бяга или горе или долу . Мисля че бяха 4 и 5 кр.но не мога да твърдя със сигурност. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 16:31 Заглавие: |
|
|
Да с два входа е . При мен не бяга линията нито долу нито горе а си стои на средата и няма товар не грее никакво съпротивление. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 16:35 Заглавие: |
|
|
Тогава , не остава друго освен да я смениш отново. Ментетата са навсякъде за съжаление . _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 16:49 Заглавие: |
|
|
Сложих друга вертикална и екрана светна бяло с обратен ход.Значи предишната интеграла е била менте.Сега ще търся и образа къде се е скрил. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RAI Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 260 Местожителство: SMOLIAN
|
Пуснато на: Чет Авг 04, 2005 16:59 Заглавие: |
|
|
КОЛКО МЪКА ИМА ПО ТОЗИ СВЯТ БОЖЕ!
RAI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|