| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Съб Авг 20, 2005 14:10 Заглавие: Шаси на тв Suzika? |
|
|
Привет на всички!
Помогнете да определя шасито на този телевизор.
На капака пише Suzika SX... и нататък е скъсан стикера.
Състава е следния:
импулсно захранване с 2SD1545,
AN5601K
AN5633K
MN15245
AN5521
TBA820M
Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Съб Авг 20, 2005 21:22 Заглавие: Шаси на тв. SUZIKA |
|
|
| Това е някакво подобие на ONVA -AKAI.Какъв ти е проблема?Тези тв се правят със затворени очи,стига да не е за процесор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Нед Авг 21, 2005 16:15 Заглавие: |
|
|
здравейте!
Един колега ме помоли да видя тази Сузика защото му беше писнало.
тв-то тръгва в началото с синеещ екран,намален вертикален размер,
подгъване на растера отдолу, има шум в ВГ.
След известно време се поява звука,синьото постепенно се
загубва и се вижда изображение, но няма синхронизация по редове.
Веско, наистина тв-то не е сложно, ама по-добре е да се прави
с отворени очи
Благодаря на колегата Петър Данков, който ми изпрати подобна схема.
Ще го правя през седмицата, понеже ми е заета масата.
Неделя е, следобяд е, и ние имаме душа нали?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Авг 21, 2005 20:04 Заглавие: |
|
|
| виж захранване на 5601 трябва да е 12в ако е по малко прави точно тези номера.12в се правят от тхо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Пон Авг 22, 2005 7:24 Заглавие: |
|
|
да kaloyan
там е ключа....
платката до ТХО е овъглена и е изведен стабилизатор за 12в,който
вади едва 8,6в.
гледам по схема, че е имало резистор и ценер за 12в.
подадох от външен източник 12в и всичко си дойде на мястото.
благодаря за подкрепата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|