Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Sony Ericsson k200i нисък заряден ток

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ooleg
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 04 Ное 2014
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2014 11:06    Заглавие: Sony Ericsson k200i нисък заряден ток Отговорете с цитат

Здравейте!
Имам един стар Sony Ericsson k200i. До преди няколко месеца използвах оригиналната батерия, но тя се развали и взе да не издържа (ползвах я 7 години колкото горе-долу и е максималния живот). След това си купих неоригинална голям боклук забравих марка Luxes. С нея изкарах около 5 месеца - издържаше малко около ден-два (оригиналната издържаше телефона 7-8 дни) и после и тя се скапа! Купих си нова батерия (Всички са BST-37 разбира се) L-Star 1100 mAh като изкара телефона 3 дни само на фабричния заряд. Но при първото зареждане (12-13 h) имаше съвсем слаб заряден ток (пробвах 2 зарядни устройства) и се зареди съвсем малко колкото да изкара 2-3 часа! Не смятам, че проблемът е в батерията, защото ми дадоха изтощена оригинална батерия, която даже не успях да възбудя за 10-15 мин та да светне телефона, не смятам и че зарядните са проблемни, защото едното със сигурност си зарежда друг телефон.
Въпросът ми е какво може да се повреди, за да ограничава така зарядния ток? Не съм успял да намеря и схема...

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Сеп 2005
Мнения: 474
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Ное 05, 2014 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно клеясал конектор - слабо място е на повечето модели Sorry Ericsson Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ooleg
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 04 Ное 2014
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2014 9:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Клеясал е но, не той е проблемът, защото на празна батерия може да се говори спокойно при включен телефон - т.е. може да консумира мощност от зарядното!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov