Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

УСБ осцилоскоп-лаболаторен или автомобилен

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cosmel
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 11 Апр 2012
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Пон Яну 26, 2015 23:22    Заглавие: УСБ осцилоскоп-лаболаторен или автомобилен Отговорете с цитат

Привет.Решил съм да си купувам УСБ осцилоскоп и се чудя дали да е лаболаторен или автомолиен,каква им е разликата,кое е по доброто решение.Позвал съм аналогов и дигиталне осцилоскоп,но нямам наблюдения за УСБ осцилоскоп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AA
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004
Мнения: 730
Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2015 7:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Странна класификация на осцилоскопи. Вероятно под автомобилен осцилоскоп се разбира нещо такова http://www.obd2-bg.com/index.html#autoscope . Какъв инструмент ще си купиш зависи от това за какво ще го ползуваш. Личното ми мнение е че парите, похарчени за USB осцилоскоп са грешно похарчени ( още повече - казваш че си работил с класически осцилоскоп ).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Яну 27, 2015 23:09    Заглавие: Отговорете с цитат

AA написа:
.... Личното ми мнение е че парите, похарчени за USB осцилоскоп са грешно похарчени ( още повече - казваш че си работил с класически осцилоскоп ).

Idea
Потвърждавам от личен опит.
Преди няколко години си купих нещо такова, заради идеята, че имал памет. Обаче съм свикнал с истински аналогов осцилоскоп и като видях какви честотни възможности има тоя, а и паметта му е колкото за 10 периода на синусоида Very Happy, нищо не можеш да "запишеш" за да разгледаш. Трябваше да разглеждам някакви непериодични сигнали, по които нормалния осцилоскоп не може да се синхронизира, и уж със този, но нищо не се получи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cosmel
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 11 Апр 2012
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2015 0:30    Заглавие: Отговорете с цитат

като цяло ми трябва осцилоскоп,обаче понеже нямам място на бюрото за аналогов осцилоскоп и затова се насочих към УСБ осцилоскопи.След като си реших,че ще е УСБ осцилоскоп ми хрумна идеята тъка или начена ще се дават пари поне да е за автомобилен осцилоскоп (да мога и по колите да пипам).Не знам какво е предимството или изобщо има ли разлика между УСБ осцилоскопите.Тъкак както чета коментарите ви май пак се насочвам към аналогов.
Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2015 9:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Работил съм с цифров осцилоскоп. Не ми харесва как се държи, синхронизацията беше малко особена. Има вероятност да се пропyсне да се види нещо. Това нямам как да стане със аналоговия. С цифровия обаче може да се запише импулсна поредица от данни и да се преглежда впоследствие, и то със режим "лупа". Така че, ако ще се ремонтира импулсно захранване е добре осцилоскопа да бъде аналогов подходящ за периодични сигнали. Ако ще се прави например някаква микропроцесорна система и трябва да се проследят командите които процесора праща на паметта вече цифровия (в частен случай USB) осцилоскопа няма равен. Всъщност този цифров с който съм работил имаше и USB изход. Agilen, не помня модела.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2015 10:54    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
...Ако ще се прави например някаква микропроцесорна система и трябва да се проследят командите които процесора праща на паметта вече цифровия (в частен случай USB) осцилоскопа няма равен....

Това е така за цифровия осцилоскоп по принцип, но понякога (не зная дали винаги) PC осцилоскопите са орязани от към буфер за запазване на данните, а няма как тези данни да се пращат по USB и да се пазят на харда, сещате се защо, скорост на връзката. Това прави приложението му ограничено, добре е да се разгледат внимателно всички тези подробности, за да не се дават пари напразно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2015 12:31    Заглавие: Отговорете с цитат

И тогава се вижда само малка част от сигнала, а се предполага че останалата е същата, но не винаги. Или пък се прави някакво усредняване и тогава се праща "осцилограмата (картинката)" към компютъра ? Аз си работя на бюрото със C1-118A и съм доволен. Не е много голям, и екрана не е малък.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cosmel
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 11 Апр 2012
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2015 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря ви за вниманието,аналогов ще е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov