Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Адаптиране на "стационарен" GSM за слушалка с 3.5м

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pdonev
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 29 Апр 2015
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Сря Апр 29, 2015 8:36    Заглавие: Адаптиране на "стационарен" GSM за слушалка с 3.5м Отговорете с цитат

Здравейте, реших да си купя една, така наречена "Pop Phone Handset".
Голяма удобна слушалка за разговори по GSM и Skype.
http://www.ebay.co.uk/itm/POP-Phone-Handset-Neon-Jet-Black-New-Phone-Accessories/381202163035?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D30110%26meid%3D86ef27fefe7a44aa86d03be565c1a390%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D261500596328&rt=nc
Идеятя ми е да я ползвам най-вече за стационарния си телефон, който е със СИМ карта
към мобилен оператаор и антената му, както и на другите GSM-и е в самата слушалка.
Причината е, че като говоря по-дълго, главата ми се изпича и ухото ми заглъхва.
Проблема е, че тези "безплатни" апарати са толкова ефтинджос, че нямат изход за слушалки.
От мобилния оператор не ми позволяват да си преместя СИМ картата примерно в една обикновена Нокия.
Политика на фирмата...щели да засекат другия "ИМЕЙ" и да блокират картата.
Остава ми възможността да приспособя стационарния телефон, като вградя "женско" за 3.5мм жак и пренасоча кабелчетата от говорителчето и микрофона към него.
Тук се нуждая от помощ!
Купих тези два варианта - стерео "женски" за 3.5мм жак. (по-долу)
http://prikachi.com/images.php?images/349/8081349n.jpg
Разликата е че с единия, трябва да елиминирам говорителя и микрофона на апарата а другия може да превключва (пренасочва) сигнала, като прекъсва предишната връзка и прави нова, при вкарване на жака (поне така мисля).
Може ли някой да ми помогне с указание за свързването?
Стават ли тези женски, които съм взел, защото са за 3 полюсен стерео жак а въпросната слушалка (моно) е видимо с 4 полюсен!
Ако 4-тия полюс е за прекъсване на връзката посредством бутона на слушалката, не ми е важен...
Как да свържа кабелчетата от гов. и микр. според номерацията която съм дал на жака?
Моля дайте съвет!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 1284
Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Пет Май 01, 2015 6:47    Заглавие: Отговорете с цитат

ИМЕИ за доста от телефоните може да се промени на какъвто си искаш Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pdonev
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 29 Апр 2015
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Съб Май 02, 2015 8:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знаех, ще го имам предвид, ако се провали ръкоделието ми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov