| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 8:50 Заглавие: Проблем с ТВ Sony KV29X5R |
|
|
Значи ТВ е пострадал от мълния -нямяше никой когато се включи!
Беше изгорял STR i регулатора за 135v i съпротивления около него!
Смених ги и ТВ тръгна излезе му звука сменя каналите ,включва и се изключва от дистанционното!
Но няма картина има високо и отопление и след вклюване на ТВ след 30с
започва да мига светодиода на стенбая но звукът се чува ....
Някой да има идея за това какво да погледна
Измерих всички напрежения и диоди всичко си е наред -и на катодите на R G B напрежението е 200в
Благодаря за вниманието! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 8:53 Заглавие: |
|
|
А кинескопа как е? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 8:55 Заглавие: |
|
|
не е счупен не искри от никъде -а и много не съм се занимавал с такива кинескопи с другите видове имам уред да им меря емисийте ама за този вид нямам  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 8:59 Заглавие: |
|
|
Тогава защо не пробвате по бабешкия начин,да откачите съпротивленията съпротивленията към трите пушки и през тях да дадете пушките съм маса последоварелно за да видете как ще светнат цветовете.Ако някой е много слаб работата е ясна. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:00 Заглавие: |
|
|
| идвало ми е наум за това -ще пробвам! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:07 Заглавие: |
|
|
| Колега а провери ли с осцилоскопа дали има импулс на RGB то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:10 Заглавие: |
|
|
Май нещо стана -когато дадох на маса един от катодите -исфъска нещо !
И когато го включих наново имаше хоризонтална линия в 3 цвята! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:30 Заглавие: |
|
|
| Поне сега се разбра къде е проблема явно е около вертикалата защото има и там заминали диоди и R -сега се знае че кинескопа е добре! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cdi Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003 Мнения: 768 Местожителство: Трявна
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:49 Заглавие: |
|
|
В такива случай когато няма картина моята практика е да завиша малко G2 за да се види дали има развивки и ако има проблем по тях те веднага се виждат.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
morskooko Опитен потребител


Регистриран на: 23 Окт 2005 Мнения: 257 Местожителство: Долни Дъбник
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 10:03 Заглавие: |
|
|
| cdi написа: | В такива случай когато няма картина моята практика е да завиша малко G2 за да се види дали има развивки и ако има проблем по тях те веднага се виждат.  |
Прав си така бях направил но се виждаше много слабо петно като елипса |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|