| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 13:16 Заглавие: Sang шаси 12.3 мени яркост |
|
|
Колеги,телевизорът дойде с много висока яркост с обратен ход,а след няколко секунди изключваше картината и оставаше само звук.Опитах да намаля ускорението,но потенциометъра прекъсваше.Смених ТХО-то с HR8051,оригиналното беше 003071083.Сега работи но мени яркостта си.Ускорението му е около 200в.Кинескопа е Thomson.Моля за идеи какво да търся.Напрежението на видеоусилвателите е 200в. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 13:26 Заглавие: |
|
|
Ускоряващото променяли се,проверихте ли елементите по веригата на ABL _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 13:27 Заглавие: |
|
|
| Кондензатора на платката на кинескопа на ускоряващото напрежение провери ли го. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 15:33 Заглавие: |
|
|
| Смени R-ра на първа решетка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 15:43 Заглавие: |
|
|
Кондензатора го сменях,ускорението го следих с вързан уред на 250в почти не се променя.Не съм проследявал ABL.Сега ще го прегледам. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 16:04 Заглавие: |
|
|
И там всичко е редовно.Когато тръгва телевизора тръгва с бял екран с обратен ход отначало и след това излиза картина.Други идеи?
Резистора е здрав,въпреки всичко го смених,ефекта е същия. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 16:33 Заглавие: |
|
|
| D701 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:53 Заглавие: |
|
|
а електролита в захр. на крайното видео сменен ли е _________________ Skype-yosko_1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 20, 2006 19:03 Заглавие: |
|
|
| Ако стигнеш до STW 224х имам в излишак за проба,само дето нямат звук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|