| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 18:22 Заглавие: Loewe Arcada 72-100 PIP сервизно меню или бин. |
|
|
Колеги,търся работещ бин или вход в сервизно меню за този телевизор.Екрана му свети в синьо,зеленото и червеното са почти запушени. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 18:37 Заглавие: |
|
|
Бина е в атача.Имай в предвид че тези телевизори страдат от кинескопи _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 19:00 Заглавие: |
|
|
не мисля че проблема ти е до памет-давай 3те катода на маса през резистор да видиш дали са живи пък тогава търси бинове,сервизни режими и темподобни.
Бас ловя че е за екран,съдейки по това че имам десетина такива,чакащи за екран.Тааа на "запушените"катоди,колко волта имаш?? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 19:02 Заглавие: |
|
|
Бай Тишане,има 2 памети.Коя е паметта? _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 19:05 Заглавие: |
|
|
На запушените катоди-170в.При опит да отача синия катод гръмнах 3-те видеоусилвателя. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 20:00 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | При опит да отача синия катод гръмнах 3-те видеоусилвателя. |
ми сменяй и казвай какви са резултатите |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dinko Опитен потребител


Регистриран на: 28 Ное 2005 Мнения: 603 Местожителство: СОФИЯ - СЛИВЕН
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 20:31 Заглавие: |
|
|
Пробваи да отделиш отоплението . АКО имаш късмет  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 28, 2006 21:20 Заглавие: |
|
|
при 170В на катод-катода няма да светне,като хората, та квото ще да става.Чак когато докара сносно напрежение на запушените катоди-чак тогава можем да говорим за отишъл кинескоп,което ама хич не е изключено все пак.Както не е и изключено светещия катод да е утечен към отопление и някой преди него да е бутнал скриина,до положение при което на сработва защита примерно,но при тва положение двата живи катода да не се виждат.
Между другото колко волта има на третия катод?
Сетне те така и така са гръмнали и трите чипа,сега е момента-махни ги и светни трите катода с по един резистор,както ти казах по-горе от порядъка на килооми към маса и виж живи ли са и еднакви ли са.Ако всичко е ОК-си смени и 3те чипа щом ги е опукал-не виждам причина за опукването от това че е разкачил синьото,но бели стават,както и да е.пък като ги смени и каже къв е резултата тогава ще говорим. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Съб Апр 29, 2006 10:24 Заглавие: |
|
|
Здравейте отново.Идеята за отоплението сигурно е актуална в Сливен.Благодаря на колегите "запад" и "Божилов".Гърменето беше преди да пиша във форума.Видеоусилвателите са ТДА6111.Синия по 5 краче беше гръмнал останалите 2.Сменени са видеоусилвателите и ефекта е същия.Свалих 3-те схеми и през резистор 56к към маса 3-те цвята светнаха почти еднакво.Може би червения е съвсем малко по слаб,но може и да се лъжа.Идеите за сервизно меню?Паметите са 2 24С16.Забравих да пиша,че на синия напрежението е 105в. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Апр 29, 2006 11:45 Заглавие: |
|
|
за по-сигурно-отпуши ги през по-малък резистор-5-10килоома за да светне по-силно и да видиш ако все пак има някаква разлика.На синия напрежението ти е напълно в норма.
Пращам ти и bin.В менюто имаш опция Service-оттам се влиза в сервизен режим-оттам доколкото си спомням се натискаше веднага пак "меню" и влизаш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|