| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 15:32 Заглавие: SONY KV-C27 с телетекст няма образ |
|
|
| Колеги, ТВ е с М50436-614SP и с няколко вертикални платки, между които е ужасно да бръкнеш, за да проследиш видео-сигнала. Ефекта е следния: ТВ има звук и при намален контраст се вижда зеления цвят на графиката. С увеличаване на контраста от дистанционното зеления цвят избледнява и изчезва, все едно че действа на обратно. С намаляване на контраста , контраста на зеления цвят на графиката се увеличава, но и в двата случая екрана е тъмен и няма видеосигнал. Дайте някаква идея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 17:21 Заглавие: |
|
|
| пусни на тв-то сигнал по AV и виж какво става,провири 200волта и изходите на RGB-то виж и ABL-ла как е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 17:29 Заглавие: |
|
|
Аз залагам на кинескоп. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 18:18 Заглавие: |
|
|
| plamen petrov написа: | | Аз залагам на кинескоп. |
И аз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 20:10 Заглавие: |
|
|
| По обяснението на дефекта почти със сигурност това е признак на кинескоп.Ако имаш машинка за регенерат не ти остава друго освен да му пабаеш малко защото кинескопа тъй и тъй си е пътник. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 9:23 Заглавие: |
|
|
или да подкачи отоплението-там бобина ли резистор ли имаше на отоплението-да го замости-
Сонитата добре се влияяат от тва-но закратко  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 8:50 Заглавие: |
|
|
| Колеги, оказа се лоша спойка на 21 кр. на SAA 5243 на платката на телетекста. Това обяснява защо на екрана излизаше графиката от процесора, а не излизаше видео-сигнала. Кинескопа се оказа приличен и не разбрах защо от тази повреда контраста се държеше по този начин. Благодаря на всички за участието. Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 9:19 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Кинескопа се оказа приличен |
Не ти е в ред кинескопа,каквото и да говориш.Нормално за "Сони"  _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|