| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
simeonov.v Нов потребител

Регистриран на: 30 Апр 2006 Мнения: 6
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 11:33 Заглавие: suzika sx9213 синхронизация |
|
|
Здравейте,
първо да ви кажа че от скоро се занимавам и може някои въпроси да ви се сторят тъпички ама......
Та на въпроса - сузиката е с процесор an5601k и тв-то има проблем с редовата синхронизация, смених нужните (надявам се ) електролити, но синхронизацията продължава да не е наред.Ако някои има предложения и съвети няма да откажа
(не мога да разбера точно ама колегата bonano2 може би има същия проблем със същия телевизор........) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Апр 30, 2006 12:16 Заглавие: |
|
|
ако е стабилна вертикалната синхр. и влиза правилен импулс на 37 пин то отива към проблем в AN5601K _________________ Skype-yosko_1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 23:28 Заглавие: |
|
|
Ако имаш осцилоскоп - много ще ти помогне!Провери веригата от ТХО до синхропроцесора (дали отива импулс за синхронизация).Минава през един резистор стотина килоома-може да е прекъснал,може да имаш лоша спойка,или спукана писта
Успех! _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 6:46 Заглавие: |
|
|
виж 12в към AN5601K  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
simeonov.v Нов потребител

Регистриран на: 30 Апр 2006 Мнения: 6
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:01 Заглавие: |
|
|
Ами 9,3в е към 29 крак, а от ТХО-то по тази писта тръгва 15,2в и минава през резистор 20 ома (5W) и един малък резистор който намалява напрежението с около един волт (сега точно немога да се сетя колко ома беше) и като не ми се е случвало в кратката ми практика как да ги възстановя тези 12в  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:27 Заглавие: |
|
|
| simeonov.v написа: | в кратката ми практика как да ги възстановя тези 12в  |
ако ти е много трудно - нали затова са сервизите.
и все пак пробвай да откачиш мощния резистор, мисля че беше R405
и подай 12в от външен източник, би трябвало всичко да си дойде на място.
след това търси по тази верига-ценер, резистори, кондензатори.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
simeonov.v Нов потребител

Регистриран на: 30 Апр 2006 Мнения: 6
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:40 Заглавие: |
|
|
Може би не се изразих правилно
Аз това го направих вече (подадох отвън) имах предвид за постоянно от ТХОто как ставаше........въпреки че ще трябва да търся причината от друго място защото дори и с 12в пак няма синхро |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 12:00 Заглавие: |
|
|
| На 37 мо краче би трябвало да има един кохдензатор 1мф него сменихте ли го ,и ако захр. напрежения са в нормата,входящите импулси са наред то тогава би трябвало да е самата схема.Струва 14-15 л.в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|