| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emko Активен потребител


Регистриран на: 24 Мар 2006 Мнения: 78
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 13:43 Заглавие: JVC AV2113EE-Проблем с BU808DF |
|
|
| Здравеите колеги! След замяна на оригиналния тр./беше изгорял/новия загрява повече от нормалното.Работи но с по голям радиатор.работи около месец и изгаря.Вече 3 сьм сменил.Дали не са ментета тези транзистори?По 3,4 лв.ги продават.Преди това тел.беше поразен от грьмотевица/проц.видеопроц.звук,памет и др./BU808 тогава си беше здрав.Даите сьвет.Благодаря на всички предварително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 14:33 Заглавие: |
|
|
| Почти съм сигурен че си попаднал на ментета, и аз имах такъв момент, но си поръчах от ASWO и ми пратиха читави. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 14:57 Заглавие: |
|
|
Може да подмениш кондензатора Колектор-Емитер на този транзистор.
Провери и какви са графиките в Базата на транзистора и ако има електролитни кондензатори там смени ги,а ако има трансформатор задължително го презапои. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 19:43 Заглавие: |
|
|
| 100% е от транзисторите.имам една шепа такива :греещи: ама си ги пазя за 14"-там се държат по-добре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 21:05 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | Почти съм сигурен че си попаднал на ментета, и аз имах такъв момент, но си поръчах от ASWO и ми пратиха читави. |
В крайна сметка се оказа че ментетата са си чисти BU508 , и като такива си вършат перфектно работата, но 808 са дарлингтон  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tonovd Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 1019 Местожителство: Кричим
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 22:15 Заглавие: |
|
|
| Ако BU 808 е менте, наслагва картината по хоризонтала и ужасно грее! По скоро проблема е другаде! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Май 01, 2006 23:12 Заглавие: |
|
|
| Сигурен ли си че оригиналния е BU808, шасито Вестел-ско ли е ? С драйверно трафче ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 7:32 Заглавие: |
|
|
| Прехвърлящия ел. кондензатор в базата смени ли го.Ако е без драйверен трансф.обикновенно ги правят с BU808 и от тоя кондензатор греят и дефектират при загуба на капацитет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 9:16 Заглавие: |
|
|
100/100 менте
Скоро купих подобен от "Кузмов ел....."Менте..........така ме заблуди,
че смених и ТХО... . _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 9:41 Заглавие: |
|
|
| vlad_o написа: | 100/100 менте
Скоро купих подобен от "Кузмов ел....."Менте..........така ме заблуди,
че смених и ТХО... . |
Да, и мен Златка ме уверяваше че са добри, та и аз имам сега едно ТХО резерва  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|