| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ida Нов потребител


Регистриран на: 27 Юни 2005 Мнения: 28 Местожителство: Aсеновград
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 9:45 Заглавие: TV ROADSTAR CTV 55P-помощ |
|
|
Телевизора е TV ROADSTAR CTV 55P портативен 10".Внесен е от Италия и нямам никаква схема. Работи с изместен зелен цвят на 5мм в дясно.
Kак може да се настрой.
м34300-012SP
TDA-8361
Благодаря предварително на всички отзовали се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 10:23 Заглавие: |
|
|
Разходим ли е или прави "прави факли" на зеленото? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
smd Опитен потребител

Регистриран на: 31 Мар 2004 Мнения: 390 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 10:24 Заглавие: |
|
|
Баланс на бялото,ако не стане намали малко яркост,контраст.Иначе-кино _________________ 123 proba |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ida Нов потребител


Регистриран на: 27 Юни 2005 Мнения: 28 Местожителство: Aсеновград
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:16 Заглавие: |
|
|
| "прави факли" на зеленото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:21 Заглавие: |
|
|
Като намалиш контраста ако се скриват-кинескопчето _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:37 Заглавие: |
|
|
надявам се че си ми разбрал правилно въпроса,казан на професионален "жаргон"-ако има"факли" ще маже отстрани на контурите зеленото и това мазане ще зависи от контраста-при минимален контраст трябва и то да намаля или изчезва.А ако е разходим-ще имаш допълнителен зелен кант отстрани на всичко,но примерно на знака на К1 ще е отчетлив втори знак насложен върху него с ясни очертания и леко изместен,а ако е първото -ще има отстрани на него зелена мазилка-надявам се съм бил достатъчно ясен.
явно кинескопа е-качи малко ускоряващото напрежение да видиш дали няма да се оправи,ако ли не подкачи ако е възможно малко отоплителното напрежение-там ако има някав малък резистор последователно на отоплението може да пробваш да го замостиш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ida Нов потребител


Регистриран на: 27 Юни 2005 Мнения: 28 Местожителство: Aсеновград
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:52 Заглавие: |
|
|
Разбрах правилно въпроса и отговорих("прави факли" на зеленото)
До сега нямах ДУ и не можех да ги регулирам .Пуснах едно универсално ДУ и с него успях да рег. контраста и якоста .Нещата се поправиха с изображението но явно кинескопа си заминава.
БЛАГОДАРЯ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 11:59 Заглавие: |
|
|
Нормално за тия кинескопи-все пак пробвай да подкачиш скрийна,но не много,че тия кинескопи ако ги ползваш с голямо ускоряващо имат навика да се скапват за часове направо. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 12:47 Заглавие: |
|
|
За всеки случай прегледай платка-кинескоп,някой от високоомните R,да не е станал още по-високоомен. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 02, 2006 13:04 Заглавие: |
|
|
особено тоя на зеленото  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|