| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
juli_75 Активен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2006 Мнения: 73
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 16:53 Заглавие: DVD Amstrad-драйвера на моторите? |
|
|
| Здравейте.Донесоха ми DVD Amstrad D400,на което му е изгорял драйвера на моторите.Интегралката е 28- кракова(без да броя широките пластини за радиатора),и на нея пише:SP5954.Проблема е,че никъде не намирам такава IC.Някой да има представа каква е,или с какво мога да я заменя?Има и някаква емблема SPT,може би на фирмата-производител.Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 17:31 Заглавие: |
|
|
| 99.99% BA5954 ама те май са в два корпуса. Скоро имах подобен случай , но не помня дали ставаше въпрос за същата.Ще си провериш по PDF има ги в интернет. Да видях, мойта е била BA5937 щом съм си свалил PDF-a за нея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 18:12 Заглавие: |
|
|
| Ако искаш да ги сравниш дай си мейл да ти пратя pdf за sp5954 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 19:31 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | | 99.99% BA5954 ама те май са в два корпуса. Скоро имах подобен случай , но не помня дали ставаше въпрос за същата.Ще си провериш по PDF има ги в интернет. Да видях, мойта е била BA5937 щом съм си свалил PDF-a за нея. | Подвърждавам че е ВА5954 има ги на всеки борд Но този чип е драивер за шпиндела и мотора за оптиката ЛОджинг мотора се управлява от два транзистора или SP6802 На теб кои мотор не ти върти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 20:07 Заглавие: |
|
|
| juli_75 сменяй драйвера и виш шпиндел мотора 85% трябва да е от него! , няма значение дори и той да върти може да товари.на тях често им укъсява колектора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
juli_75 Активен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2006 Мнения: 73
|
Пуснато на: Сря Апр 19, 2006 21:08 Заглавие: |
|
|
Да доуточня:на въпросната IC има дупка в корпуса,но освен това и
loading мотора не действа(като натисна open/close бутона,на дисплея
изписва същото,но няма реакция от мотора),освен това има два изгърмяли електролита в захранването.А мейл-а ми е [email protected]. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Съб Апр 22, 2006 10:13 Заглавие: |
|
|
| направи си захр.и лоудера ще тръгне , доста често просто забибат - трябва ръчно да отвориш и после при вкл.се ресетва и тругва,но си виш захр. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
juli_75 Активен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2006 Мнения: 73
|
Пуснато на: Пон Апр 24, 2006 20:54 Заглавие: |
|
|
| Според това тук ,излиза,че IC управлява фокус,трекинг и мотора на оптиката,както и loading мотора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
juli_75 Активен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2006 Мнения: 73
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 17:34 Заглавие: |
|
|
Днес стигнах да я сменя с BA5954,освен нея и електролитите в захранването,имаше изгорял и един smd fuse R,през който минават 5 волта.
DVD-то заработи съвсем нормално,бяхте прави,че BA5954 е аналог.Благодаря на всички! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|