| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 18:03 Заглавие: SAMSUNG CB20F42t bg/dk? |
|
|
Телевизора е с проц TDA9351PS/N2/3.Влизам в сервиз но опциите които предлага менюто са : CF : CB : CI. В книгата от която прочетох
за влизане в сервиз е дадено че за BG/DK опцията е СК. Но в сервиз такава опция няма. качих думп на Самсунг с такув проц. но с /N3 и един думп на нео които е с абсолютно сащия проц. но последните цифри се различават TDA9351PS/N2/3.... но явно има разлика в проц
заштото неото е със савсем различно меню. ако някои има на идея как да се справя или готов думп моля да помогне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
juli_75 Активен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2006 Мнения: 73
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 18:54 Заглавие: |
|
|
| Малко руския ми куца но БЛАГОДАРЯ . А какво означава: включит через сервиз EXT SIF и на нем подат сконвертирований звук. ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 19:05 Заглавие: |
|
|
Има отделен крак за "външен" звук EXT SIF .
Изключваш "вътрешния" и на този крак приставка звук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 19:16 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за пояснението RC. Надявам се да успея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Сря Май 03, 2006 19:46 Заглавие: |
|
|
| Въпросния извод е свободен и това е отд.вход за втората МЧ на звука.Като се превключи от сервиз и се активира трябва да му се подаде сигнал или от компл.видеосигнал с малко кондензаторче или от качествена квазипаралелна приставка и тогава може да се сложи обикновен конвертор като преди това звукът е заработил на BG през този вход.Ако не се исползва квазипаралел се сменя и ПАВ филтъра.Спомням си че когато го правих не намерих качествена квазип.приставка за да пробвам с нея тъй като звука си излезе прилично,но не идално.Лентата беше тясна и изискваше донастройка на някои от програмите,но телевизора е на приятел и го гледа 2-3год и не се е оплакал.Желая ти успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 19:01 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички отзовали се самсунга барбори на DK .Стана с
обикновенна приставка и паф |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|