| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 17:26 Заглавие: Проблем с LG CF-21D30X |
|
|
| Колеги здравейте,LG модел CF-21D30X проц.LG9734-02C,видео ТДА8362В шаси може би МС64В(или дрънкам глупости) не иска да тръгва,при запускане релето прищраква и не ще,при окъсяване на самото реле апаратът се запуска.Откачих обтрона 4N35GV и ТВ-то тръгна и релето сработва нормално.Някакви предложения.Обтрона е сменяван както и С-та в първичната. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 17:54 Заглавие: |
|
|
| Колега, а като го запускате по този начин вторичните напрежения остават ли нормални.Според мен това е доста опасно.Това че изключва релето е някаква защита.Конд. на b+ сменихте ли го,а и колегите във форума бяха написали за един конд.1мф някъде около драйвъра.Пиша малко на изуст но нямам схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 18:52 Заглавие: |
|
|
| Вторичните са нормални,С-то на В+ също е сменено,с откачен обтрон LG работи според мен нормално напреженията са такива каквито трябва да бъдат.Днес работи при това положение близо 4-5 часа.Като го закача няма никакви вторични,стенбая също не свети.Мълчи кат заврян зет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 19:13 Заглавие: |
|
|
stiyan stoikov нещо не е така!
ОПтрона е като правило галваничен разделител в обратната връзка на захранването.
Не може да няма някаква "беля" около него и подобни експерименти никак не ми звучат безопасно.
Въпросния оптрон е и с изведена база на транзистора на 6-ти крак.
Тя опроводена ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 19:30 Заглавие: |
|
|
| Лошото е че не мога да открия нищо дефектно около въпросния оптрон нито в първичната нито във вторичната част. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 20:29 Заглавие: |
|
|
| stiyan stoikov написа: | | Лошото е че не мога да открия нищо дефектно около въпросния оптрон нито в първичната нито във вторичната част. | Пробваи да смениш трнзисторите на оптрона.Понякога като ги мериш дажат че са нормални ама не |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 20:29 Заглавие: |
|
|
| stiyan stoikov написа: | | Лошото е че не мога да открия нищо дефектно около въпросния оптрон нито в първичната нито във вторичната част. |
Ако схемата която имам на въпросния телевизор е същата , то оптрона е отпушен в режим st.by , затова и при неговото откачване телевизора заработва. Провери , а най добре смени самия транзистор Q803 и Q804 единствено от тях може да остава отпушен.Лошото е че на тази схема , релето е единственно за размагнитване , а самото изкючване става чрез забрана на H-импулсите. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 21:04 Заглавие: |
|
|
| При тази модел с релето спират В+ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|