| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
perkata Гост
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 20:18 Заглавие: проблемен захранващ блок SHARP sv-2142scn |
|
|
Захранването не палеше докато не отка4их д735 после го загубих и сега не знам какъв да сложа на неговото място пробвах сякакви но захранването не тръгва какъвто и да сложа
под тръгване имам предвид 4е на изхода на импулсний траф има 115волта
без товар захранването товари не6то и загрява същто така и напреженията посо4ени на схемата не отговарят а имено на 1 извод на IC имам -40 а на 5 то имам -35 напрежението на 2 кра4е е 0.4 волта
някои да се е борил с този блок или да има свежи идеи аз се из4ерпах .
ако има колега от варна с желание да го земе да го прави също е вариант .
ето линк към схемата
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/6364/sharp_sharp_sv-2142s.html |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 21:20 Заглавие: |
|
|
| Не разбрах има или не 115в.Търсихте ли оригиналния диод?Ако не се намира мисля че BA137,BA139 или подобен ще свърши работа(не намерих инфо за оригиналния).Ако не сте сигурен какво точно правите действително ще е по добре да потърсите някой да ви го отремонтира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
perkata Гост
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 21:28 Заглавие: do ivan dimitrow |
|
|
зна4и има 115 когато махна диода
сложали какъвто и да е диод импулсен ,обикновен ,то4ков
захранването не тръгва тоест няма 115волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
перката Гост
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 21:30 Заглавие: до иван димитров |
|
|
| гледам вие сте от варна имате ли желание да го отремонтирате |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Май 05, 2006 6:06 Заглавие: Re: до иван димитров |
|
|
| перката написа: | | гледам вие сте от варна имате ли желание да го отремонтирате | Всеки колега би свършил работа.Не зная до колко етично е във форума да събираме клиенти .Ако не намерите кой да го оправи пишете но ще е след понеделник. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|