 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
YURI Опитен потребител

Регистриран на: 13 Ное 2003 Мнения: 164
|
Пуснато на: Съб Апр 29, 2006 12:54 Заглавие: |
|
|
| Прав си , като написах по-горното имах впредвид че ще се забелязва това премигване ,защото ще свети само през едната полувълна на периода. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valentin subashov Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2005 Мнения: 233 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Съб Апр 29, 2006 20:52 Заглавие: |
|
|
Правил съм тази схема с диода и мига много неприятно.
Аз лично бих препоръчал регулатор на осветлението с К145АП2-има я в магазин"Електрон" за 3.50 лв. или какъвто и да е друг регулатор-така можеш да си регулираш каквато яркост искаш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Май 04, 2006 22:01 Заглавие: Re: когато имаме полилей, захранен с две жила... |
|
|
| helios написа: | | А сега за схемата:какво ще се получи ако последователно на всеки от диодите,вържеш по една лампа? |
Не виждам полза от това. За да стане това трябва да се прекарва още едно жило. Схемата я измислих като решение на този проблем (не всеки има желание да разбутва наскоро залепените тапети за да прекара още едно жило).
Ако се свърже последователно крушка на всеки диод и крушките се сложат близо една до друга, няма да се наблюдава мигане, защото едната крушка ще свети когато другата не свети (или свети по-слабо). Но и двете крушки ще имат по-малък КПД (ще бъде по-голямо отношението излъчени инфрачервени лъчи/общо излъчени електромагнитни вълни). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|