| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Май 22, 2006 14:44 Заглавие: |
|
|
Гост обясни ми го и на мен ама по подробно как става с отрицателно напрежение ама на български че на латиница нищо не ти разбирам  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Май 22, 2006 16:08 Заглавие: |
|
|
Както и да ти го напише файда няма, защото не е вярно. Както Stoy40 писа, ако се управлява постояннотокова верига за да се запуши тиристора трябва да се прекъсне тока през него. Ако е променливотокова това става естествено в края на полувълната при преминаването на напрежението през нулата.
Ако трябва да сме напълно коректни има и напълно управляеми тиристори, които могат да се запушат принудително през управляващия електрод, но се срещат много по-рядко. Чел съм го само на теория. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Май 22, 2006 16:27 Заглавие: |
|
|
Просто се пошегувах Но ис постоянно напрежение става само че ще се запуши като му откачиш товара. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Май 23, 2006 8:15 Заглавие: |
|
|
| old4 написа: | | ще се запуши като му откачиш товара. |
именно - когато анодният ток стане по-малък от тока на удръжка. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dalgia Опитен потребител

Регистриран на: 17 Дек 2004 Мнения: 183 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 24, 2006 21:08 Заглавие: |
|
|
| Ако ти върши работа........... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dalgia Опитен потребител

Регистриран на: 17 Дек 2004 Мнения: 183 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 25, 2006 21:28 Заглавие: |
|
|
| Dalgia написа: | | Ако ти върши работа........... |
Сега виждам че атача не се е качил.пробвах отново но не става.Дай меил за да ти го пратя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|