| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 13:12 Заглавие: Re: Схема на бягащи светлини |
|
|
| Yordanov написа: | | Търся проста схема на бягащи светлини със възможност за включване на малки думи. |
Мисля че това е задачата а не само бягащи светлини
[/u] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 13:49 Заглавие: |
|
|
Аз в крайна сметка не разбрах още ли е актуална темата с бягащи светлини...
Ако не ви се занимава с процесори, по-лесното решение е кръгов брояч с Д-тригери. В един корпус на 74хх74 има 4 тригера, което означава 4 разряда на брояча. Две-три такива ИС и още една за тактов генератор и готово.
Естествено с ПИК-а става с по-малко елементи, но за който го няма в програмите това ще е по-лесно. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 13:53 Заглавие: |
|
|
| Още по- опростена схема -мултивибратор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 14:01 Заглавие: |
|
|
| krasiorocknroll написа: | | Още по- опростена схема -мултивибратор. |
и как бягат повече от две светлинки ако е само с МВ
МВ-то е за клок на тригерите. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 14:51 Заглавие: |
|
|
А най просто е с релета и кондензатори.  _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 15:11 Заглавие: |
|
|
Ами най-просто е в горния линк то освен ледове и един чип друго няма Е АКО НЯКОЙ КАЖЕ ЧЕ ПО ПРОСТО ОТ ТОВА ИМА  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 16:38 Заглавие: |
|
|
А с релета сложно ли е? _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 02, 2006 20:08 Заглавие: |
|
|
Не е, ама е скъпо и чупливо особено ако иде реч за светодиоди е излишно.
Междудругото сега се сещам на Жигулата мигачите са направени по много "интересен" начин. Трептящия кръг на релето се зарежда през крушките на предните мигачи, и познайте ако са изгорели какво става - релето въобще не цъка, задните мигачи светят на 3 Волта и човек се чуди в продължение на 2-3 месеца защо няма десен мигач ... слагаш нова крушка и почва да цъка...
Та в тая връзка - тия дискретните схеми за генериране... хич не ги обичам... _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Юни 06, 2006 8:13 Заглавие: |
|
|
| guitman написа: | | А с релета сложно ли е? |
ами може и да не е сложно с релета ама вече не знам за какво става въпрос в темата уж става въпрос за бягаща светлина а не за мигащ светодиод
а горе на линка http://www.epd.hit.bg/bg/products/chaser.html ако си спретнете това устройство ще видите че то редува доста светлинни ефекти не само бягаща светлина |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|