| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Вто Юни 06, 2006 19:38 Заглавие: В. търново 85 |
|
|
| Какво се наблюдава ако отоплението и модулатора(мисля че така се казваше)в кенескопа се окъсят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Юни 06, 2006 20:48 Заглавие: |
|
|
отоплението и катода е по вярно. зависи от марката на TV, при някои свети в този цвят а при други спира TV. _________________ Skype-yosko_1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 12:07 Заглавие: |
|
|
Свети много яко в червено та за това си помислих за кенескопа.
А може ли да е нещо в цокъла на кенескопа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 13:37 Заглавие: |
|
|
Най вероятно RGB платката _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 15:19 Заглавие: |
|
|
Като меря между отоплението и катода за червения направо на кенескопа показва съпротивление 20-30 ома (май ше да е кенескопа).
Има ли възможност да се опита успоредно на окъсяването да се свърже
зареден електролитен кондензатор с голям капацитет и по този начин оксяването да се прекъсне (знам че е малко вероятно и опасно за кенескопа).Ако е възможно да се използва този метод бихте ли ме посъветвали за някои тънкости защото ще го прилагам за пръв път. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 15:27 Заглавие: |
|
|
| Изолирай отоплението от маса и виж дали има някакъв ефект |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 15:32 Заглавие: |
|
|
| Kакво трябва да се получи ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
niciM Активен потребител

Регистриран на: 05 Окт 2005 Мнения: 87 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 15:33 Заглавие: |
|
|
Пробваи с отделен траф да захраниш отоплението.
Влошава се малко ка4еството ,но все пак става дума за кинескоп.
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 16:34 Заглавие: |
|
|
| andrey1988 написа: | Като меря между отоплението и катода за червения направо на кенескопа показва съпротивление 20-30 ома (май ше да е кенескопа).
Има ли възможност да се опита успоредно на окъсяването да се свърже
зареден електролитен кондензатор с голям капацитет и по този начин оксяването да се прекъсне (знам че е малко вероятно и опасно за кенескопа).Ако е възможно да се използва този метод бихте ли ме посъветвали за някои тънкости защото ще го прилагам за пръв път. |
Не го използвай този метод в случая,защото може да не светне повече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Сря Юни 07, 2006 16:39 Заглавие: |
|
|
| А това с откачането на отоплителната намотка на ТХО от масата нямали да е същия ефекта както при отделен траф. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|