Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем със стабилизатор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

electronics написа:
old4 написа:
Като гледам снимката явно правиш двуполярно захранване така ли е?Виждам 2 мощни ТР.Ако е така и това което обесняваш е вярно просто радиатора ти е много малък.А ТР ще грее когато пада върху него стане много голям.А пък това захранване ако е еднополярно с тези два ТР Sad


Двуканално, на отделни намотки
Отговор:ще греят по малко ако са на 2 отделни радиатора с този размер.Но по принцип както всички колег са писали ЩЕ СИ ГРЕЯТ Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005
Мнения: 238
Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

old4 написа:
electronics написа:
old4 написа:
Като гледам снимката явно правиш двуполярно захранване така ли е?Виждам 2 мощни ТР.Ако е така и това което обесняваш е вярно просто радиатора ти е много малък.А ТР ще грее когато пада върху него стане много голям.А пък това захранване ако е еднополярно с тези два ТР Sad


Двуканално, на отделни намотки
Отговор:ще греят по малко ако са на 2 отделни радиатора с този размер.Но по принцип както всички колег са писали ЩЕ СИ ГРЕЯТ Laughing


Е значи нека си греят Laughing
_________________
Господ прощава, токът - не!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако разликата между напрежението на входа и изхода е 10V, то за твоите 700mA, мощният транзистор ще разсейва 15W. Това си е мощност и изиска радиатор. Защо не опиташ с импулсно захранване. Един LM2675-ADJ ще ти свърши идеална работа.
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005
Мнения: 238
Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

guitman написа:
Ако разликата между напрежението на входа и изхода е 10V, то за твоите 700mA, мощният транзистор ще разсейва 15W. Това си е мощност и изиска радиатор. Защо не опиташ с импулсно захранване. Един LM2675-ADJ ще ти свърши идеална работа.


700мА ги дадох като пример, иначе го точа много по здраво, а е
късно за голями промени, пък LM2675 до колкото разгледах осигурява 1А, пък на мен ми тябват минимум 3-4А
_________________
Господ прощава, токът - не!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво искаш да разбереш по принци защо греят или защо греят толкова много.Вече има 10 поста написани за това.Значи от нещо що се дърпа ток а за да се дърпа ток се прилага напрежение.Ще си грее и това си е затова има радиатори като не стане малък става по голям LaughingА тази схемичка си е просто ПРИНЦИПНА Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005
Мнения: 238
Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

old4 написа:
Какво искаш да разбереш по принци защо греят или защо греят толкова много.Вече има 10 поста написани за това.Значи от нещо що се дърпа ток а за да се дърпа ток се прилага напрежение.Ще си грее и това си е затова има радиатори като не стане малък става по голям LaughingА тази схемичка си е просто ПРИНЦИПНА Laughing


благодаря че ме върна в 8-ми клас, нямаше нужда Laughing
_________________
Господ прощава, токът - не!

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами в 10сети да не сте измислили перпетомобиле Laughing Laughing LaughingА като си пораснал толкова много защо питаш за такива работи?

Последната промяна е направена от old4 на Чет Юни 08, 2006 22:23; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

И един съвет човек не трябва да бъде като магаре на мост Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Пет Юни 09, 2006 1:29    Заглавие: Mda Отговорете с цитат

electronics написа:
guitman написа:
Ако разликата между напрежението на входа и изхода е 10V, то за твоите 700mA, мощният транзистор ще разсейва 15W. Това си е мощност и изиска радиатор. Защо не опиташ с импулсно захранване. Един LM2675-ADJ ще ти свърши идеална работа.


700мА ги дадох като пример, иначе го точа много по здраво, а е
късно за голями промени, пък LM2675 до колкото разгледах осигурява 1А, пък на мен ми тябват минимум 3-4А

Каквото и да направиш ако натоварваш транзисторите с постоянен ток те винаги ще греят Very Happy
Както писа колегата по горе , вземи си една интеграла импулсен преобразовател , дори и по маломощен транзистор да сложиш за драйвер на интегралата ,с по малък радиатор пак няма да грее толкова както сега Idea Exclamation
Ето ти още една има я на всякъде RT34063 .
http://www.alldatasheet.co.kr/datasheet-pdf/pdf_kor/ETC/RT34063.html
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Юни 09, 2006 5:03    Заглавие: Отговорете с цитат

A температурата на корпуса на транзисторите и на радиатора можеш ли да измериш ? Ако няма добър контакт към радиатора транзисторите почват да греят много повече от него и могат да се повредят. Ако е нещо докъм 50-60 градуса въобще не много. И провери как се държи под товар дали кляка като закачиш нещо "тежко"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals