| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 21:51 Заглавие: |
|
|
| electronics написа: | | old4 написа: | Като гледам снимката явно правиш двуполярно захранване така ли е?Виждам 2 мощни ТР.Ако е така и това което обесняваш е вярно просто радиатора ти е много малък.А ТР ще грее когато пада върху него стане много голям.А пък това захранване ако е еднополярно с тези два ТР  |
Двуканално, на отделни намотки | Отговор:ще греят по малко ако са на 2 отделни радиатора с този размер.Но по принцип както всички колег са писали ЩЕ СИ ГРЕЯТ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 21:54 Заглавие: |
|
|
| old4 написа: | | electronics написа: | | old4 написа: | Като гледам снимката явно правиш двуполярно захранване така ли е?Виждам 2 мощни ТР.Ако е така и това което обесняваш е вярно просто радиатора ти е много малък.А ТР ще грее когато пада върху него стане много голям.А пък това захранване ако е еднополярно с тези два ТР  |
Двуканално, на отделни намотки | Отговор:ще греят по малко ако са на 2 отделни радиатора с този размер.Но по принцип както всички колег са писали ЩЕ СИ ГРЕЯТ  |
Е значи нека си греят  _________________ Господ прощава, токът - не!
http://drmelectronics.hit.bg/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 21:56 Заглавие: |
|
|
Ако разликата между напрежението на входа и изхода е 10V, то за твоите 700mA, мощният транзистор ще разсейва 15W. Това си е мощност и изиска радиатор. Защо не опиташ с импулсно захранване. Един LM2675-ADJ ще ти свърши идеална работа. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:02 Заглавие: |
|
|
| guitman написа: | | Ако разликата между напрежението на входа и изхода е 10V, то за твоите 700mA, мощният транзистор ще разсейва 15W. Това си е мощност и изиска радиатор. Защо не опиташ с импулсно захранване. Един LM2675-ADJ ще ти свърши идеална работа. |
700мА ги дадох като пример, иначе го точа много по здраво, а е
късно за голями промени, пък LM2675 до колкото разгледах осигурява 1А, пък на мен ми тябват минимум 3-4А _________________ Господ прощава, токът - не!
http://drmelectronics.hit.bg/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:08 Заглавие: |
|
|
Какво искаш да разбереш по принци защо греят или защо греят толкова много.Вече има 10 поста написани за това.Значи от нещо що се дърпа ток а за да се дърпа ток се прилага напрежение.Ще си грее и това си е затова има радиатори като не стане малък става по голям А тази схемичка си е просто ПРИНЦИПНА  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:14 Заглавие: |
|
|
| old4 написа: | Какво искаш да разбереш по принци защо греят или защо греят толкова много.Вече има 10 поста написани за това.Значи от нещо що се дърпа ток а за да се дърпа ток се прилага напрежение.Ще си грее и това си е затова има радиатори като не стане малък става по голям А тази схемичка си е просто ПРИНЦИПНА  |
благодаря че ме върна в 8-ми клас, нямаше нужда  _________________ Господ прощава, токът - не!
http://drmelectronics.hit.bg/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:18 Заглавие: |
|
|
Ами в 10сети да не сте измислили перпетомобиле А като си пораснал толкова много защо питаш за такива работи?
Последната промяна е направена от old4 на Чет Юни 08, 2006 22:23; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 22:21 Заглавие: |
|
|
И един съвет човек не трябва да бъде като магаре на мост  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 1:29 Заглавие: Mda |
|
|
| electronics написа: | | guitman написа: | | Ако разликата между напрежението на входа и изхода е 10V, то за твоите 700mA, мощният транзистор ще разсейва 15W. Това си е мощност и изиска радиатор. Защо не опиташ с импулсно захранване. Един LM2675-ADJ ще ти свърши идеална работа. |
700мА ги дадох като пример, иначе го точа много по здраво, а е
късно за голями промени, пък LM2675 до колкото разгледах осигурява 1А, пък на мен ми тябват минимум 3-4А |
Каквото и да направиш ако натоварваш транзисторите с постоянен ток те винаги ще греят
Както писа колегата по горе , вземи си една интеграла импулсен преобразовател , дори и по маломощен транзистор да сложиш за драйвер на интегралата ,с по малък радиатор пак няма да грее толкова както сега
Ето ти още една има я на всякъде RT34063 .
http://www.alldatasheet.co.kr/datasheet-pdf/pdf_kor/ETC/RT34063.html |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 5:03 Заглавие: |
|
|
| A температурата на корпуса на транзисторите и на радиатора можеш ли да измериш ? Ако няма добър контакт към радиатора транзисторите почват да греят много повече от него и могат да се повредят. Ако е нещо докъм 50-60 градуса въобще не много. И провери как се държи под товар дали кляка като закачиш нещо "тежко" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|