| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 18:05 Заглавие: Sony,KV-14T1D,chassis BE4 - 6 мигания. |
|
|
Колеги,ТВ-то заработва за 2 сек. след което високото се гаси,захранването си работи. Светодиода отброява 6 мигания следвани от пауза и пак.Бихте ли ме посъветвали какво могат да означават.ТВ-то е внесен току що от Гърция и някой е вадил ИС на ВО,като след това не я е запоил,за всеки случай аз я смених,но миганията са същите. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 18:26 Заглавие: |
|
|
| 06 Protection input (pin 52) high |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Чет Юни 08, 2006 21:27 Заглавие: |
|
|
Благодаря на mitachi.Разгледах схемата наистина въпросния пин 52 е защита от повишаване на напрежението,задействаща се от транзисторен ключ следящ +В.Всички вторични напрежения са в норма.Ще проверя веригите свързани със тази защита,но утре. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 10:37 Заглавие: |
|
|
Не откривам нищо за което да се захвана.Всички напрежения са в норма от захр. блок.Захраних ТХО през 2х100W лампи(свързани паралелно),така заработва.Взех да си мисля,че ТХО не е наред и има повишена консумация. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 10:48 Заглавие: |
|
|
виж веригите след ТХО.Ако са наред голяма вероятност има да е самото ТХО за смяна _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 11:24 Заглавие: Re: Sony,KV-14T1D,chassis BE4 - 6 мигания. |
|
|
| А КАК Е ВЕРТИКАЛА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 11:27 Заглавие: |
|
|
| Не съм разглеждал схемата, ама защо не почнеш да елиминираш защитите, за да се установи от къде го блокира? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 11:27 Заглавие: |
|
|
| Ззравейте!Нямам схема но допускам че става въпрос за токова защита.Ако е така между б. и е. на въпросния т-р трябва да има резистор.Не е лошо да огледате за лоши спойки а и самия резистор да не е с променена стойност.Ако не това то bai_tishan е написал какво е.Не пишете нищо за крайния т-р на гхо но ако е сменян.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 11:28 Заглавие: |
|
|
Отпоих транзистора за защитата от превишаване на напрежението на +В и започна да изключва захранването,откачих БХО и захранването задържа,като +В падна на 90В,тогава ТХО стопли здраво и взе да мирише на разтопена пластмаса.Е вече няма съмнение за ТХО-то,заминало си е.Благодаря на отзовалите се! _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|