 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 7:41 Заглавие: |
|
|
electronics, ти колко схеми на линеен стабилизатор, за ток до 5A си виждал, пък било то и за по малка разлика в напреженията? За този ток, пада върху транзистора неизбежно ще е 2-3V. Няма пак да ти смятам мощността само ще напиша че не случайно никой не прави такива стабилизатори. Ако LM2675 не те кефи, можеш да пробваш с LM2676, тя е до 3A. Ако не ти стига, сложи и транзистор за още ток. Ако не знаеш как, питай.
Между другото, какъв е този консуматор дето черпи 5A и иска стабилно напрежение? _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electronics Опитен потребител


Регистриран на: 15 Апр 2005 Мнения: 238 Местожителство: Бургас /Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 17:59 Заглавие: |
|
|
ИС, която ти препоръчнат колегите всъщнот е LM2576.
И аз ти я препоръчвам. Това е най-елементарния за подкарване вариант. 34063 е добра, аз я ползвам, но е малко по-връткава и затова най-добре започни с 2576. С нея ще направиш КПД >70% в целия диапазон на изменение. Има подробен дейташит...
Въобще ако настина не искаш парно минавай на нея. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|