| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
gogoto Нов потребител

Регистриран на: 09 Юни 2006 Мнения: 1
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 12:58 Заглавие: Проблем със захранването на Велико Търново 84 |
|
|
Моля помогнете, имам проблем със захранването на Велико Търново 84.
Проблема се състой в това, че от траф №4 излиза свистене, което намалява и отново се увеличава в рамките на 4 секунди. Смених всичко по ИЗ блока (интегралата, транзистора и няколко електролитни кондензатори - останалото е проверено и работи), но никакъв ефект. Смених също и кондензаторите С20 и С27 извън блока (тъй като бяха в окаяно състояние). При измерване на тока до емитера на транзистора BU326A всичко е идеално (300волта), но в точка 13 има вариация от 300 до 1000 волта (тоест с повишаване на волтажа се увеличава и свистенето от трафа). Съответно изходите от трафа за 124 волта и 16,5 волта дават некакви 30 волта (като разбирасе има вариации свързани с вариациите в точка 13). Дали трафа не е отишал, макар че ми се струва малко сдтранно.
Забравих да спомена, че транзистора BU326A е проверен и е ок |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 13:13 Заглавие: |
|
|
| Откачи каскадата! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 14:26 Заглавие: |
|
|
| gogoto, няма ли да е по-добре телевизора да отиде до сервиз? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boiko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Апр 2004 Мнения: 547 Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 20:14 Заглавие: |
|
|
gogoto,
Съзнаваш ли че това:
| Цитат: | | При измерване на тока до емитера на транзистора BU326A всичко е идеално (300волта), |
е бисер? _________________ НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 21:10 Заглавие: тел |
|
|
| щом е до емитер за сервиз е . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Юни 09, 2006 21:10 Заглавие: |
|
|
| makom написа: | | Откачи каскадата! | Makom е абцолютно прав 1во откачи каскадата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Юни 11, 2006 9:24 Заглавие: |
|
|
| Сори в бързината съм направил грешка става въпрост, че до колектора е 300 волта. Така е и по схема, а в точка 13 (пак по схема) се получава проблема. Най вероятно проблема е в траф 5, който ще премеря днес (много съм зает и за това така бавно тече ремонта, но вместо телевизора да отиде на боклука по добре на село, за това и не си давам много зор) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Юни 11, 2006 10:13 Заглавие: В.Търново |
|
|
| На 13 точка като сложиш осцилоскопа какво виждаш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 7:23 Заглавие: |
|
|
Поели сте грешна посока По горе беше казано - 1каскада -2краен транзистор-3платка RGB. Има и литература за тези телевизорчета  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 7:35 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | Сори в бързината съм направил грешка става въпрост, че до колектора е 300 волта. Така е и по схема, а в точка 13 (пак по схема) се получава проблема. Най вероятно проблема е в траф 5, който ще премеря днес (много съм зает и за това така бавно тече ремонта, но вместо телевизора да отиде на боклука по добре на село, за това и не си давам много зор) |
Взех да се чудя как не си го гръмнал още.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|