| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Юни 11, 2006 15:08 Заглавие: |
|
|
| Аз питам сериозно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Юни 11, 2006 16:55 Заглавие: |
|
|
Тя и пастата "Pomorin" ако все още има такава едва ли е като тази преди години която можеше да се ползва за шлайф паста.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Юни 11, 2006 20:04 Заглавие: |
|
|
A ако се размеси със сода бикарбонат ? В едно предаване даваха как махат боята от автомобил със песакоструйка която работи със сода.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 13:40 Заглавие: |
|
|
andrey1988,
Не си написал от какво е кинескопа, има ли антирефлексно покритие или не?
Ако има антирефлексно покритие се сваля кинескопа премахва се покритието и се залепя ново фолио от това за стъклата на автомобилите. Имаше преди време из руските форуми описана детайлно процедурата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 13:54 Заглавие: |
|
|
| andrey1988 написа: | | Аз питам сериозно. |
Ето ти и сериозен отговор:
Надраскан кинескоп не може да се оправи по никакъв начин!
Можеш да го направиш по-зле, но не и по-добре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 13:54 Заглавие: |
|
|
кинескопа е на монитор philips 107s6 , не знам дали има антирефлексно
покритие |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Malibu Гост
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 20:12 Заглавие: |
|
|
| може да стане като първо драскотината се заглежда с диамантен инструмент (шайба, гума ..) а след това се полира с цериев окис. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Юни 12, 2006 21:03 Заглавие: |
|
|
| Malibu написа: | | може да стане като първо драскотината се заглежда с диамантен инструмент (шайба, гума ..) а след това се полира с цериев окис. |  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юни 14, 2006 13:54 Заглавие: |
|
|
| Malibu написа: | | може да стане като първо драскотината се заглежда с диамантен инструмент (шайба, гума ..) а след това се полира с цериев окис. |
Ти пробвал ли си този метод и доколко е ефикасен?
Питам, защото аз опитвах какви ли не начини да премахна драскотина от един кинескоп и не успях. Пробвах с специална финна шкурка за стъкло, с паста за зъби "Поморин" с диамантен прах, накрая го занесох на човек, който шлифова скъпоценни камъни, но и той не успя да го оправи. Каза, че стъклото на кинескопа било закалено по някакъв начин и не подлежало на полиране.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Malibu Гост
|
Пуснато на: Сря Юни 14, 2006 17:48 Заглавие: |
|
|
@Tokio
този метод се използва при правенето на фасети при декоративните стъкла, където се изрязва фазката с диамантени дискове и след това се полира с този окис - бял прах, явно е много фин и твърд, с помоща на четки които се въртят,
Можеш да го потърсиш от фирма, занимаваша се с ообработка на стъкла (фасети) - има такива машини.
Повърхността след полирането е перфектна, не се различава от плоската част.
Точно на кинескоп не съм пробвал, но все пак е стъкло, трябва да стане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|