 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юни 14, 2006 18:05 Заглавие: |
|
|
| Malibu написа: | @Tokio
този метод се използва при правенето на фасети при декоративните стъкла, където се изрязва фазката с диамантени дискове и след това се полира с този окис - бял прах, явно е много фин и твърд, с помоща на четки които се въртят,
Можеш да го потърсиш от фирма, занимаваша се с ообработка на стъкла (фасети) - има такива машини.
Повърхността след полирането е перфектна, не се различава от плоската част.
Точно на кинескоп не съм пробвал, но все пак е стъкло, трябва да стане. |
Кинескопите не ги правят от обикновено стъкло, затова те попитах дали си пробвал на кинескоп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юни 14, 2006 19:51 Заглавие: |
|
|
| Доколкото знам, Електронния център в Пловдив имаха машина за полиране на кинескопи. Но те нещо напоследък го удариха на ресторантьорство и други дейности, та не знам стои ли им още. Ако искаш звънни им по телефона и ги попитай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Юни 14, 2006 20:43 Заглавие: |
|
|
| Най твърдото стъкло е кварца SiO2.Кинескопите не са кварцови а са от стъкло с добавка на олово заради рентгеновото лъчение.Голяма част от машините за полиране на стъкло,са замислени да се справят с кварцовото стъкло.Така че полирането на кинескоп за тях ще е детска играчка.Трябва да се има предвид обаче кинескопното стъкло е леено при много бавно охлаждане за пълна кристална структура-необходимо е да издържи огромното налягане на въздуха върху вакуума вътре,заради плоскостта му.Всяко полиране при много високи температури,може да промени кристалната решетка и да стане взривоопасно.Преди години продадох на клиент влюбен във Филипс,филипса ужасно надраскан.Човека с една дрелка,малко паста за шлайфане на автомобилни фарове и много търпени е го направи все едно нов... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Юни 14, 2006 20:48 Заглавие: |
|
|
Хайде спрете с тази тема ами човека който е пуснал поста вече го е премахнал няма защо да преминаваме към алхимия за такива неща не е ли така  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|