| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Сря Юни 21, 2006 14:31 Заглавие: Funai MS-21A проблем със захранването |
|
|
Колеги проблема е следния;при откачени вторични вериги/тези към опрона несъм изключил/ и закачена лампа 25 Вата, на В+ имам около50в и се чува свирене сменил съм всички електролити диоди ценери транзисториQ501;Q507;Q506;Q503 опрона също! При смяна на Q503 неволно размених емитера с базата За мое голямо очудване тел тръгна но при по светла картина захранването почва да пращи и свива картината По моя преценка Q504 не работи правилно въпреки че на мерене е здрав Някой имал лие подобен проблем? В търсачката няма споменат такъв за модел MS-21A _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юни 21, 2006 19:21 Заглавие: Re: Funai MS-21A проблем със захранването |
|
|
| Рачев написа: | | Колеги проблема е следния;при откачени вторични вериги/тези към опрона несъм изключил/ и закачена лампа 25 Вата, на В+ имам около50в и се чува свирене сменил съм всички електролити диоди ценери транзисториQ501;Q507;Q506;Q503 опрона също! При смяна на Q503 неволно размених емитера с базата За мое голямо очудване тел тръгна но при по светла картина захранването почва да пращи и свива картината По моя преценка Q504 не работи правилно въпреки че на мерене е здрав Някой имал лие подобен проблем? В търсачката няма споменат такъв за модел MS-21A |
Защо не смениш и Q504 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Юни 21, 2006 19:37 Заглавие: |
|
|
| При 50в обратната връзка няма да работи както трябва.Пробвай да смениш опрона.Също и D508. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Чет Юни 22, 2006 9:46 Заглавие: |
|
|
Опрона и Д508 са сменени а колкото до Q504 нямам такъв за сега Като го сменя ще съобща резултата а до тогава приемам всякакви идеи! _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|