Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Странно поведение на RIAA предусилвател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 26, 2006 18:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Ако минеш на двуполярно, кондензаторите в ООВ биха останали без напрежение

Интересно кои са тези кондензатори в ООВ ,след като електролитите ще отпаднат при двуполярно захранване??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrix
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 15 Юли 2005
Мнения: 56
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 26, 2006 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Цитат:
Ако минеш на двуполярно, кондензаторите в ООВ биха останали без напрежение

Интересно кои са тези кондензатори в ООВ ,след като електролитите ще отпаднат при двуполярно захранване??

Да, очевидна неточност. Прав си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Стенли
Гост





МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2006 9:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Излишно усложняваме нещата. Схемата, такава каквато е работи добре, единствената ми забележка беше времето за задействане (събуждане) на второто стъпало - над 10 сек и желанието ми леко да повдигна високите. След като вече съм я направил, питах какъв е начина този недостатък да се избегне, иначе мога да направя и друга схема, с двуполярно и пр. екстри, но пак казвам грамофона не е кой знае колко професионален, нито пък го ползвам за такива цели, така че това ме задоволява.
В края на краищата не може да искаш супер качество, ако дозата не го дава (Hitachi MT-30 /DS-ST30/) а тя не е нещо особено.

Затова ще прибегна само към козметична промяна, без да се налага да променям съществено платката или да правя нова такава.
Ето само това ще реализирам:
1. 120 к от изхода на второто стъпало към кондензатора 22 mF
2. Съпротивлението от 1 к се сменя с 3,9 к.
при което резултата трябва да е K@1kHz=46.5dB
време за събуждане ~ 2.7 s.
Fc~20Hz (начало на завала за инфразвук)

В момента, както е схемата с резистор 1к, коеф. за 1kHz е безмислено висок (58dB), което създава изкривявания за по-силни записи.
Увеличаването на резистора ще повдигне и с 1-1.5 dB високите, което също ще ме удовлетвори. Не виждам с какво се влияе на RIAA корекциите в ООВ, просто това 120 к. е извън корекцията, зарежда по бързо кондензатора и схемата ще сработи след 2-3 s.
Ако някой намира нещо нередно, моля да го сподели.
Иначе, аз ще променя първоначално само единия канал и ще сравня с другия.
Върнете се в началото
dobrix
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 15 Юли 2005
Мнения: 56
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 27, 2006 9:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Излежда коректно. Действай и докладвай Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals