| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 15:46 Заглавие: SONY- KV-FX29 TD -сходимост. |
|
|
| Здравейте, колеги. Проблема е че няма никаква хоризонтална сходимост (трите цвята се разминават на 1-2см.). H-stat регулира но в много малки граници.Зад ОС има платка към която са вързани намотки и ел. магнити.В нея влизат три сигнала VM, Q.P.+ и Q.P.- .За какво служи тази платка и дали може там да е проблема.На мерене всичко е добре.Вече взех да се съмнявам и в кинескопа, но нямам много опит с тези тринитрони.Така че ще съм благодарен на всякъкви съвети. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 17:27 Заглавие: |
|
|
GOSHO преди няколко месеца правих такова Сони. Клиента го донесе за хипербанд ,но като го пуснах екрана беше намагнитен и сходимостта нарушена .Намагнитването се оказа от открития магнит на говорителя ,но след замяна сходимостта си остана нарушена. Оправи се като препоих куплунга на вертикалната платка. _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 18:31 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Зад ОС има платка към която са вързани намотки и ел. магнити |
Ако става дума за тази платка, препоих и куплунга ,но за съжаление при мен не се оправи.Поне ще знам да търся около нея дефекта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 19:36 Заглавие: |
|
|
Не зад отклонителната, виж за вертикална набучена към дънната и май имаше тримери на нея. _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 19:51 Заглавие: |
|
|
| H-stat е електрод на кинескопа(в твоя случай 1 крак) имаш тример,кондензатор и съпротивление към 1 крак,ако тези елементи са здрави,то тогава за съжаление е кинескоп,но това е рядък дефект.На самия кинескоп има един магнит който прилича на подкова може да е и от него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 21:36 Заглавие: |
|
|
| Провери ли дали не са се размърдали магнитите за регулиране на сходимоста и чистотата на цвета. Понякога се случва застопорвяващата ги гайка да е разхлабена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Юни 28, 2006 23:47 Заглавие: |
|
|
ОС да не е разместена??Или пръстените?
Вероятно просто кинескопа си е заминал _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 19:20 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | ОС да не е разместена??Или пръстените?
Вероятно просто кинескопа си е заминал |
Телевизора с оригиналната ОС ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 8:54 Заглавие: |
|
|
| С оригинална ОС е ,пръстените и ОС не са разместени.В веригата на H stat всичко е здраво.Не мога да разбера тази платка ,която е на шийката след ОС каква роля върши.Дали е за динамична или статична сходимост.При мене разходимоста е еднаква по целия екран и само в хоризонтал.А иначе и в веригите на тази платка не открих нищо дефектно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 18:38 Заглавие: |
|
|
| В този слу4ай не е важна |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|