| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
cecogor Нов потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:36 Заглавие: Проблем с WATSON FA 5320 |
|
|
Първоначално телевизора въобще не се включваше. Сле преглед на импулсното захранване установих, че има пробил кондензатор 270pF/400V (за стойността не съм напълно сигурен), прекъснал резистор 2.2 Ом/5Вт и изгорял предпазетел. След замяна на тези елементи телевизорът проработи, но се появи проблем с картината - звук има нормален, изображението има нормална синхронизация, но цялато картина пулсира. Затруднение ми създава и факта, че не разполагам със схема на примника.
Ако някой може да помогне мейл-адресът ми е [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:39 Заглавие: |
|
|
Виж захранването дали е стабилно.Премери вторичните напрежения  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:42 Заглавие: |
|
|
| В коя част на захранването се намира повредения кондензатор 270пико |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:48 Заглавие: |
|
|
| С кое шаси е въпросният ТВ ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecogor Нов потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 13:08 Заглавие: |
|
|
| bobitv написа: | | С кое шаси е въпросният ТВ ? |
Шасито е 11АК19Р4 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecogor Нов потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 13:20 Заглавие: |
|
|
| sacho написа: | Виж захранването дали е стабилно.Премери вторичните напрежения  |
Вторичните напрежения са точни и стабилни - 12В, 37В, 5В, и т.н. - изследвах ги и с осцилоскоп! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 13:39 Заглавие: |
|
|
| cecogor написа: |
Вторичните напрежения са точни и стабилни - 12В, 37В, 5В, и т.н. - изследвах ги и с осцилоскоп! |
Виж +В как е,
изпращам ти схема да се ориентираш,
успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 22:07 Заглавие: |
|
|
| Провери ли филтриращия електролит на 400 волта? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|