| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iav Нов потребител

Регистриран на: 04 Яну 2006 Мнения: 21 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:48 Заглавие: tv akai 1407d |
|
|
| TV e с проц. C68230Y ONWA, памет93C46, BO c TA8403,AN5601K. TV беше с пробил ценер за 12 V и прекъснало захр. R от ТХО-то.След смяна на електролитите в захр. и подмяна на ценера и съпротивлението +В е 103 V,12V има,TV тръгва,но няма сигнал нито по висока нито по ниска честота.Картината е свита вертикално като е подгънала отдолу. Пробвал съм памет, ВО, сменени електролити във ВО.Моля,помагайте с идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:59 Заглавие: |
|
|
| захранването трябва да е 110,112в. в работен режим,виж изходните напрежения от ТХО,и 12в. на вьпросния ценер,провери електролитните кондензаторите вьв вертикала,и 100мф на 160в. вьв изхода на захранването |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iav Нов потребител

Регистриран на: 04 Яну 2006 Мнения: 21 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 14:00 Заглавие: tv akai 1407d |
|
|
| 12v са 12v-не са по-малко.Опитвах и с ценер за 13V и с по-малко R, т.е. и с по-голямо U /13V измерени на ценера/ефект няма. Електролитите са сменени още преди да пиша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 21:01 Заглавие: |
|
|
| В този модел мисля че имаше два електролита на 160в на изхода на захранването и след релето .Сменяй и двата! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|