| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tvservice Опитен потребител

Регистриран на: 09 Ное 2003 Мнения: 379 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 17:37 Заглавие: tv sang14bn7m15-tx проблем със захранването |
|
|
Здравейте колеги, от няколко дни ме мъчи този телевизор, дойде с изгърмели Stp3nb60 и TDA165486. Сменени са, всички други елементи в първичната част са проверени, във вторичната няма късо, но така и не тръгва. На гейта на транзистора идва импулс с амплитуда едва 0.1 в. С друга интеграла пък изобщо няма импулси. почвам да мисля че са ментета. Та въпроса е: има ли някаква тънкост или чиповете са пълни ментета?
Шасито е Beko 12.5 според надписите _________________ Няма да умрем от глад докато има техника  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 17:49 Заглавие: |
|
|
Шаси 12.5 е с TDA16846,обърнете дали оргиналната е с буква Р отзат или няма и сложете същата/не винаги са взаимно заменяеми/,проверете си и мегаомните съпротивления,по 1 и 3,9Мом _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 19:16 Заглавие: |
|
|
| Има ментета |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 20:41 Заглавие: |
|
|
| Аз също съм за мегаомовите съпротивления,но обърни внимание и на есемде кондензатори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 21:52 Заглавие: |
|
|
По схема го гледам, че полевака е директно към маса.При тебе така ли е или има някой нискоомен.Бая ядове с тия нискоомните _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvservice Опитен потребител

Регистриран на: 09 Ное 2003 Мнения: 379 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 8:07 Заглавие: |
|
|
значи, полевака е директно към маса, мегаомовите резистори съм ги мерил, уж са наред, все си мисля че е менте чипа, щото с единия няма никакви импулси на изхода, с другия има, но с амплитуда 0.1 в, чипа е без буква, днес ще купя от друго място чип, да видим с него как ще са нещата. Кондензаторите съм ги мерил, наред са _________________ Няма да умрем от глад докато има техника  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 8:23 Заглавие: |
|
|
| При Кацарска са наред |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvservice Опитен потребител

Регистриран на: 09 Ное 2003 Мнения: 379 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Юни 30, 2006 17:08 Заглавие: |
|
|
Здравейте отново, телевизора тръгна, оказа се че TDA 16846 (2 бр) които купих от Квазер, са пълно менте. Благодаря на всички, които помогнаха със съвети, закривам темата _________________ Няма да умрем от глад докато има техника  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|