| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:00 Заглавие: NORDMENDE Spectra SL72 |
|
|
TV e NORDMENDE Spectra SL72. На шасито пише SABA T 7250, ICC 5121. Тунера и МЧУ-то са легнали на шасито и са с метални капаци отгоре и отдолу.
Проблема е следния: 15-20 минути след включване губи метровите и СС канали. ДМ канали са ОК. При връщане веднага от ДМ на метров канал - няма никой. Ако се изчака 1-2 мин. и тогава се върне на МВ - програмите излизат отново.
Платките на тунерите са отделни за двата обхвата. Намират ли се някъде и дали ще стане руски тунер висящ монтаж? Ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 11:16 Заглавие: |
|
|
Хващай поялника и давай наред по спойките-това е оправията  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 16:43 Заглавие: |
|
|
имаше едни мощни съпротивления на варикапното до скартовете отзад седееха -припой ги,свали и двете тунерчета припой ги и тях както и спойките вътре на крачетата им,може да се наложи и PLL чипа да смениш,някакво HD беше и и то е там под капачето. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Чет Юни 29, 2006 20:56 Заглавие: |
|
|
| Махай долната тенекия и внимателно припой филтри ,чипове,елементи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 19:19 Заглавие: |
|
|
Спойките не помогнаха. Не става и висящ монтаж на руски тунер. Изводите са доста различни. ТV-то се успа след смяна на VHF платката с оригинална, втора употреба.
Благодаря на всички за помощта. Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|