| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tig Нов потребител

Регистриран на: 21 Юни 2006 Мнения: 22
|
Пуснато на: Сря Юли 05, 2006 9:18 Заглавие: Автоусилвател дайте съвет. |
|
|
| Усилвател за кола тръгва да работи добре и след секунди спира защото краините тр. напичат силно. имате ли идеа от каде идва жегата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Юли 05, 2006 10:15 Заглавие: |
|
|
От времето Виж си захранването най напред.След това крайните транзистори и тези пред тях _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yani kokas Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006 Мнения: 326 Местожителство: Дупница/София/
|
Пуснато на: Чет Юли 06, 2006 20:16 Заглавие: Re: Автоусилвател дайте съвет. |
|
|
| tig написа: | | Усилвател за кола тръгва да работи добре и след секунди спира защото краините тр. напичат силно. имате ли идеа от каде идва жегата |
Щом напичат значи тече бая ток през тях,щом спира значи има защита от прегряване(това е хуваво,нали не купуваш нови транзистори всеки път като включиш ампа),да не би да си махнал някой резистор от по един-два ома които са свързани към крайните транзистори за уеднаквяване на съпротивлението им (аз веднъж развалих така един усилвател).Пробвай с по ниско захранващо напражение,измери консумацията на ток и я сравни с характеристиките на усилвателя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Юли 06, 2006 21:25 Заглавие: Re: Автоусилвател дайте съвет. |
|
|
yani kokas не се засягай ама по тъпо нещо не бях чел скоро _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|