| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kup4o Нов потребител

Регистриран на: 01 Юли 2006 Мнения: 14
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 11:47 Заглавие: |
|
|
Първо съм обърнал гоогъл с хастара навън, даже и руския.
Второ с това мога да управлявам всякаква машина като използвам и пин-овете на ЛПТ-то за обратна информация (в смисъл доста е специфична и трябва да изпиша и изрисувам 10 листа, защото никои от тук със сигурност не е виждал такава)
Благодаря за изовдите!!!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Нед Юли 02, 2006 14:46 Заглавие: |
|
|
е щом никой не е виждал ... явно е много секретно  _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kup4o Нов потребител

Регистриран на: 01 Юли 2006 Мнения: 14
|
Пуснато на: Нед Юли 09, 2006 15:16 Заглавие: |
|
|
Вързах схемата но двата изхода са постоянно отпушени.
да не би да са различни изводите на симистора???
дайте някакви идей
П.П.: Общо взето ще управлявам реле за един малък асинхронен двигател и магнит винтили за въздух. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Нед Юли 09, 2006 18:28 Заглавие: |
|
|
| kup4o написа: | Вързах схемата но двата изхода са постоянно отпушени.
да не би да са различни изводите на симистора???
дайте някакви идей
П.П.: Общо взето ще управлявам реле за един малък асинхронен двигател и магнит винтили за въздух. |
Ами провери цялата схема и виж LPT-то на какво е ECP или EPP (това се прави от биоса) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kup4o Нов потребител

Регистриран на: 01 Юли 2006 Мнения: 14
|
Пуснато на: Нед Юли 09, 2006 18:36 Заглавие: |
|
|
| mishomvp написа: | | kup4o написа: | Вързах схемата но двата изхода са постоянно отпушени.
да не би да са различни изводите на симистора???
дайте някакви идей
П.П.: Общо взето ще управлявам реле за един малък асинхронен двигател и магнит винтили за въздух. |
Ами провери цялата схема и виж LPT-то на какво е ECP или EPP (това се прави от биоса) |
а кое какво означава, или поне какво зависи от него.
схемата правилно направена. в руския сайт видях че имат проблем при смяна на показания симистор TLC226 с друг (при мен е KT207)
пробва ли са с различни резистори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Нед Юли 09, 2006 21:07 Заглавие: |
|
|
| kup4o написа: | Вързах схемата но двата изхода са постоянно отпушени.
да не би да са различни изводите на симистора???
дайте някакви идей
П.П.: Общо взето ще управлявам реле за един малък асинхронен двигател и магнит винтили за въздух. |
провери да не си повредил вече симистора .откачи управляващия електрод би трябвало да е запушен вече при включено състояние
п.п. мисля че трябва да попрочетеш повечко за симисторите _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kup4o Нов потребител

Регистриран на: 01 Юли 2006 Мнения: 14
|
Пуснато на: Нед Юли 09, 2006 21:09 Заглавие: |
|
|
п.п. мисля че трябва да попрочетеш повечко за симисторите[/quote]
и аз това си мисля. има ли някаде материал из интернет. в софия имам книга но ще я видя чак другата седмица |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kup4o Нов потребител

Регистриран на: 01 Юли 2006 Мнения: 14
|
Пуснато на: Нед Юли 09, 2006 21:19 Заглавие: |
|
|
| Не съм го повредил, проблема е в резисторите. Явно трябва да подбера други за този симистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Нед Юли 09, 2006 21:26 Заглавие: |
|
|
| kup4o написа: | | Не съм го повредил, проблема е в резисторите. Явно трябва да подбера други за този симистор. |
абе човек ако си направил тази схема ...
симистора при запушване на тоя мос3041 трябва да се запуши виж отпушването е друг проблем. _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|